Utricularia rostrata

Utricularia rostrata вид рослин із родини пухирникових (Lentibulariaceae).

Utricularia rostrata
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Губоцвіті (Lamiales)
Родина: Пухирникові (Lentibulariaceae)
Рід: Пухирник (Utricularia)
Підрід: Utricularia subg. Bivalvaria
Section: Utricularia sect. Aranella
Вид:
U. rostrata
Біноміальна назва
Utricularia rostrata
A.Fleischm. & Rivadavia, 2009

Біоморфологічна характеристика

Листки ростуть зі столонів, пластинка вузьколінійна з гоструватою верхівкою, 30 × 0.5 мм, 1-жилкова. Пастки численні на листках і столонах, яйцеподібні, 0.40–0.45 × 0.35–0.40 мм; рот збоку з одним конічним дорсальним відростком 0.1 мм і довше. Суцвіття прямовисні, прості, до 13 см завдовжки; квіток 1–3(4). Частки чашечки нерівні, верхня частка довша за нижню в період цвітіння; верхня частка зворотно яйцювата, з верхівкою загостреною, сильно опукла, ≈ 2 мм завдовжки; нижня частка коротша в період цвітіння (≈ 1.3 мм, але подовжена до ≈ 2.5 мм у період плодоношення), опукла. Віночок білий, ліловий або фіолетовий, нижня губа з жовтою плямою на піднебінні та білими або кремовими відмітками на кінцівці, 3–4 мм завдовжки; верхня губа 2.5–3.0 × 1.0 мм; край піднебіння з короткими війками; шпора вузько конічна, верхівка коротко двозубчаста, вигнута догори, трохи коротша або дорівнює нижній губі, 0.7–1.0 мм у діаметрі, ≈ 3 мм завдовжки. Коробочка куляста, до 1.2 мм в діаметрі. Насіння усічено-зворотно-яйцювате, стиснуте, ≈ 250 × 200 мікронів[1].

Середовище проживання

Ендемік північно-східної Бразилії[1][2].

Зазвичай росте на вологих піщаних ґрунтах у напівзатінених місцях уздовж струмків і водоспадів; також поширений на мохах на напівзатінених вертикальних скелях, на які капає вода; іноді трапляється у відкритих піщаних просочуваннях над скелями; ≈ 550–1570 метрів[1].

Примітки

  1. Utricularia rostrata. Plants of the World Online. Kew Science. Процитовано 27.01.2022. (англ.)
  2. Utricularia rostrata. Catalogue of Life. Процитовано 27.01.2022. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.