Widdringtonia nodiflora

Widdringtonia nodiflora (Відрінгтонія гірська) вид хвойних рослин родини кипарисових.

Widdringtonia nodiflora
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Кипарисові (Cupressaceae)
Рід: Widdringtonia
Вид:
W. nodiflora
Біноміальна назва
Widdringtonia nodiflora
(Linnaeus) Powrie 1972

Поширення, екологія

Країни зростання: Малаві; Мозамбік; ПАР; Зімбабве. Hjcnt на висотах від 0 до 2590 м; зазвичай на великих висотах на схилах гір, серед скель і в ярах. Легко відновлюється від основи після пожежі. Ґрунти бідні поживними речовинами, кислі, отримані в основному з граніту, кварцитів або пісковиків. Клімат змінюється від середземноморського в мисовому регіоні до субтропічного з літніми дощами і тропічного гірського в Малаві.

Морфологія

Кущ або невелике дерево до 6 м заввишки, але в кількох віддалених районах в горах східної Зімбабве набагато більші екземпляри зустрічаються іноді. Кора коричневого до сірого кольору, лущиться у вигляді довгих вузьких смуг, які розкривають червонуваті ділянки без кори. Підліткові листки голчасті, зелені, розташовані по спіралі, довжиною до 2 см. Дорослі листки лускоподібні, близько 2 мм завдовжки, темно-зелені. Пилкові шишки 2–4 мм завдовжки. Насіннєві шишки кулясті, темно-коричневі, діаметром 15–20 мм, лусок 4. Насіннєві шишки дозрівають приблизно в березні, але шишки в різних етапах розвитку можна знайти протягом року. Насіння від темно-коричневого до чорного кольору, з помітним червоним крилом.

Використання

Комерційного використання не зафіксовано для цього виду. Ймовірно, використовується на дрова локально. У садівництві, здається, обмежується насадженнями в ботанічних садах; під склом, де буває мороз і на відкритому повітрі в районах з м'яким кліматом. Підходить для посадки в країнах з середземноморським кліматом (і посаджений в Каліфорнії).

Загрози та охорона

Суттєвих загроз немає. Цей вид росте у численних ПОТ.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.