Widdringtonia

Етимологія

Назва була способом вшанування австрійським ботаніком Стефаном Ендліхером раннього експерта з хвойних лісах Іспанії, капітана Семюел Едварда Кука або Відрінгтона (1787-1856).

Таксономічні нотатки

Widdringtonia вже давно визнана як тісно пов'язана з Callitris, і приблизно від 1880 до 1930 більшість авторів відносили його в цей рід. Зовсім недавно, молекулярні дослідження (Gadek et al. 2000) показали, трохи складніші відносини, розміщення Widdringtonia і Diselma в сестринській кладі Callitris + Neocallitropsis. Ці чотири роди мають надзвичайно розчленоване поширення (Південна Африка, південна частина Південної Америки, Австралія та Нова Каледонія), припускаючи, що це реліктова надродова група з багатьма вимерлими членами.

Поширення, екологія

Поширення: Малаві, Мозамбік, ПАР і Зімбабве. Чотири види відрізняються один від одного їх поширенням, і це, мабуть, є результатом їх різного пристосування до режимів вогню. Найбільш поширений вид, W. nodiflora, відновлюється легко після пожежі, навіть після важких опіків. W. whytei значно більш рідкісний; він має товсту, вогнестійку кору, що дозволяє йому витримувати вогонь помірної інтенсивності. Два рідкісних види, W. cedarburgensis та W. schwarzii, по суті не здатні переносити вогонь і ростуть у місцях, таких як скелі і пустки, які горять рідко або взагалі не горять.

Морфологія

Це однодомні вічнозелені кущі або дерева. Як і в багатьох інших видів родини, листя має яскраво виражений поділ форм листя на голчасті листки неповнолітніх дерев і лускоподібні листки дорослих дерев. Пилкові шишки ≈ 4 мм довжиною. Жіночі шишки деревні, 13–25 мм в діаметрі, поодинокі або в групах на подовжених пагонах. Лусок шишок, як правило, 4, рівного розміру, рідко 5 або 6. Насіння яйцеподібне з паперовим крилом. Деревина ароматна.

Використання

Деревина легка, м'яка і ароматна. Її може бути легко розділити і вона пручається розпаду. Її використовують для виготовлення меблів, кімнатної та зовнішньої обшивки та парканів. W. whytei особливо цінний через великі розміри.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.