Y Combinator

Y Combinator — американський бізнес-інкубатор куди відбираються найбільш проривні та перспективні технологічні компанії з усього світу. Y Combinator посприяв запуску ряду успішних компаній і вважається одним із найкращих стартап-акселераторів у США.[1] Серед найвідоміших стартапів, що пройшли інкубатор, такі: Dropbox, Airbnb, Coinbase, Stripe, Reddit, Twitch, Cruise Automation та інші.[2] Сумарна ринкова вартість усіх компаній, підтриманих інкубатором, складає 80 млрд. дол.[3]

Y Combinator
англ. Y Combinator Management, LLC
Тип startup acceleratord
бізнес
підприємство і venture capital firmd
Форма власності товариство з обмеженою відповідальністю
Галузь інвестиція
Спеціалізація венчурний капітал
Гасло Зробити щось, чого хочуть люди
Засновано 2005
Засновник(и) Пол Грем, Роберт Теппен Морріс, Trevor Blackwelld і Джессіка Лівінгстонd
Штаб-квартира Каліфорнія
Територія діяльності США
Ключові особи Сем Олтмен, Пол Ґрем, Джесіка Лівінгстон, Роберт Моріс
Продукція інвестиції
ycombinator.com
 Y Combinator у Вікісховищі

Програми

У свою основну акселераційну програму Y Combinator проводить відбір учасників двічі на рік. Компанії отримують від інкубатора посівні, поради та зв'язки в екосистемі Кремнієвої долини в обмін на 7% акцій компанії.[4] Програма включає "офісні години", під час яких засновники стартапів зустрічаються індивідуально та у групах з партнерами Y Combinator та шукають порад для вдосконалення свого бізнесу. Засновники також беруть участь у щотижневих спільних вечерях із гостями з Кремнієвої долини, під час яких останні виступають перед власниками стартапів та діляться своїм досвідом. Таке щотижневе мережування — один із основних активів та переваг участі у Y Combinator, що допомагає резидентам глибше познайомитися з висококонкурентною екосистемою Долини, знайти потенційних клієнтів і зрозуміти краще стратегію розвитку свого стартапу.

Девіз інкубатора "Зробити щось, чого хочуть люди".[5] Програма спрямована на те, щоб зосередити засновників на подальшому вдосконаленні свого продукту, команди та ринку, поліпшенні їхньої бізнес-моделі, досягненні відповідності продукту до потреб ринку та перетворенні стартапу на легкомасштабований бізнес. Програма завершується в демонстраційним днем (Demo Day), під час якого стартапери представляють свої бізнеси вибраній аудиторії інвесторів.[6]

Станом на 2017 рік Y Combinator інвестував в близько 1450 компаній, включаючи Dropbox, Airbnb, Coinbase, Stripe, Reddit, Instacart, Twitch, Cruise Automation, Optimizize, Advances, Docker, DoorDash, Mixpanel, Heroku, Machine Zone, Weebly та Paribus.[2]

Неприбуткові організації також можуть брати участь у головній програмі Y Combinator.[7]

У 2015 році Y Combinator запровадив додаткові програми:

  • Програма стипендій, спрямована на компанії на більш ранній стадії, ніж основна програма
  • Фонд безперервності, який дозволяє Y Combinator здійснювати інвестиції в компанії, що вже брали участь в інкубаторі і оцінюються менше ніж 300 мільйонів доларів. Y Combinator також розгляне можливість участі у фінансових раундах фінансування стартапів на більш пізньому етапі ніж зазвичай.
  • Програма для фінансування довгострокових фундаментальних досліджень. Президент Y Combinator Сем Олтмен пожертвував на неЇ 10 мільйонів доларів.

Історія

Y Combinator заснований у березні 2005 року Полом Ґремом, Джесікою Лівінгстон, Тревором Блеквелом та Робертом Морісом. З 2005 по 2008 інкубатор вів дві програми: одна у Кембриджі, штат Массачусетс та друга у Маунтін-В`ю, штат Каліфорнія. У січні 2009 року було анонсовано закриття програми у Кембриджі та зосередженні інкубатора на Кремнієвій долині.

У 2009 році венчурний фонд Sequoia Capital виділив 2 млн. дол. інкубатору, щоби дозволити йому інвестувати у 60 компаній щороку, а не 40, як це було раніше. Наступного року Sequoia виділили для Y Combinator додаткових 8.25 млн. дол., щоби ще збільшити кількість профінансованих акселератором стартапів.[8]

Головні конкуренти

  • Techstars
  • 500 Startups

Див. також

Примітки

  1. Konrad, Alex. The Best Startup Accelerators Of 2017. Forbes (англ.). Процитовано 14 вересня 2018.
  2. Y Combinator Companies. www.ycombinator.com (англ.). Процитовано 14 вересня 2018.
  3. Y Combinator. www.ycombinator.com (англ.). Процитовано 14 вересня 2018.
  4. Altman, Sam. The New Deal. Y Combinator (амер.). Процитовано 14 вересня 2018.
  5. Be Good. paulgraham.com. Процитовано 14 вересня 2018.
  6. What Happens at Y Combinator. ycombinator.com (англ.). Процитовано 14 вересня 2018.
  7. Nonprofits. www.ycombinator.com (англ.). Процитовано 14 вересня 2018.
  8. Y Combinator Closes New $8.25 Million Fund, Sequoia Is Lead Investor. TechCrunch (амер.). Процитовано 14 вересня 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.