Пол Грем
Пол Грем (англ. Paul Graham, Веймаус, Англія, 1964) — відомий програміст на мові Лісп, венчурний інвестор та есеїст. Також, євангеліст стартапів і автор таких книг, як «Ліспом» (англ. On Lisp, 1993), «ANSI Common Lisp» (1995) та «Хакери й Художники» (англ. Hackers & Painters, 2004).
Пол Грем | |
---|---|
англ. Paul Graham | |
Народився |
13 листопада 1964[1] (57 років) Weymouth, Велика Британія[2][3] |
Країна | Велика Британія |
Діяльність | програміст, венчурний капіталіст, есеїст, письменник, журналіст, інформатик |
Галузь | інформатика і Венчурний капітал |
Alma mater | Гарвардський університет, Університет Корнелла, Rhode Island School of Designd, Флорентійська академія мистецтв і Harvard School of Engineering and Applied Sciencesd |
Знання мов | англійська |
Заклад | Interleafd і Yahoo! |
Magnum opus | Hackers & Paintersd, On Lispd, Arcd, Hacker News і Y Combinator |
У шлюбі з | Джессіка Лівінгстонd |
Сайт | paulgraham.com |
|
Біографія
У 1995-му Пол Грем та Роберт Морріс заснували Viaweb, компанію, що зробила практично першу веб-програму. Програмне забезпечення Viaweb, що спочатку було написане на суміші Коммон Ліспу, Сі та Перлу[4], дозволяло користувачам робити власні інтернет-магазини. Влітку 1998-го, Віавеб було продано Yahoo! за 455 тис. їх акцій, що тоді коштували 49.6 мільйона доларів США.[5] В Yahoo! це забезпечення перейменували у Yahoo! Store, а пізніше його було переписано на суміш C++ та Perl.
Відтоді, він почав писати есе для свого вебсайту paulgraham.com. Вони різняться від ""[6][7], що порівнює Лісп з іншими мовами програмування, до «Microsoft is Dead», що пояснює, чому Майкрософт не створює тиску на комп'ютерний ринок. Збірка його есе була опублікована під назвою «Хакери й Художники» (ISBN 0-596-00662-4) видавництвом О'Рейлі.
У 2005-му, після промови у Гарвардській комп'ютерній спільноті, що пізніше була опублікована як How to Start a Startup, Грем разом із Тревором Блеквеллом, Джессікою Лівінгстон та Робертом Моррісом заснували компанію Y Combinator, щоб забезпечити первинне фінансування стартапам, особливо тим, що засновуються більш молодими, технічно-орієнтованими людьми. Y Combinator інвестував у 58 стартапів, включаючи Reddit, Justin.tv та loopt.
Пол Грем набув освітнього рівня бакалавра у Корнельському університеті, магістра та доктора філософії у прикладній науці (спеціалізація комп'ютерні науки) у Гарварді, у 1988 та 1990 роках відповідно, та вивчав малювання.
Мова програмування Arc
У 2001 Пол Грем анонсував[8] новий діалект Ліспу під назвою «Arc». Упродовж кількох років, він написав кілька есе, що пояснюють особливості цієї мови, деякі внутрішні проекти Y Combinator'а були написані Арком. Найвизначніший проект — Hacker News, веб-форум та агрегатор новин.
На січень 2008-го ще не було опубліковано формальної специфікації Арку. Сторінка на сайті Пола рекомендує зацікавленим людям підписуватись на список розсилання, але не дає ніяких оцінок щодо дати виходу, говорячи: «Ми беремо в запас дуже багато часу. Пройшло практично 50 років з того часу, як МакКарті уперше описав Лісп. Ще два чи три роки нікого не вб'ють.»[9] Однак, 15 січня 2008, на питання, чи буде Арк випущений під ліцензією із вільними початковими кодами, Пол Грем відповів «Я все-таки відповім на це питання: так, скоро. Цієї зими, я сподіваюсь.»[10]
У своєму есе Being Popular (укр. Бути популярним) Пол Грем описав деякі цілі цієї мови програмування. У той час, як багато цілей дуже загальні (наприклад, «повинна бути гарна бібліотека»), деякі специфічні. Наприклад, він вважає, що важлива риса для мови програмування — стислість, мова повинна схилятись до використовування символів та операторів, а не ключових слів, для зменшення довжини програми:
Не буде помилкою сказати, що коли хакер збирається писати програму і вибирає мову програмування, хоча б підсвідомо, вибір базується на кількості знаків, що він повинен буде набрати. Якщо це і не точно так, як думають хакери, то розробник мови повинен думати, що це є правдою.
Він також заявляє, що для мови програмування краще, коли в її основі лежить мала кількість аксіом, навіть коли це означає, що у мові не буде деяких значних організаційних можливостей, таких як об'єктне орієнтування, хоча багато програмістів цього бажають.[11][12].
Між Лісп-програмістами існує суперечка, чи повинні S-вирази бути доповнені альтернативною формою синтаксису, і якою мірою. Грем каже, що додатковий синтаксис непогано було б використовувати у випадках, коли чисті S-вирази будуть надто багатослівні, «Я не вважаю, що ми повинні бути релігійно налаштованими проти додавання синтаксису у Лісп». Також, він говорить, що усі проблеми з ефективністю (швидкістю) повинні бути вирішені шляхом використовування гарного профайлеру.
Фільтр Байєса
У 2002-му Грем опублікував есе «A Plan for Spam» (укр. План щодо спаму), у якому він пропонує використовувати наївний байєсівський класифікатор для ідентифікації спаму. Пол Грем не винайшов Байєсів фільтр спаму,[13] але це есе спричинило створення популярного програмного забезпечення, що використовує цей спосіб, та включення Байєсовської фільтрації до вже існуючих програм, таких як SpamAssassin.
З того часу Байєсівська фільтрація стала найкращим методом фільтрації спаму в умовах, коли фільтр можна тренувати, вона перемогла старішу евристичну фільтрацію в обох значеннях: і в простоті процесу, і за якістю класифікації.[14]
Діаграма незгоди Грема
Трикутна діаграма, що представляє «діаграму незгоди» від ясного спростування до простої лайки, що базується на есе Пола Грема від березня 2008 року «Як не погоджуватися»[15]:
Посилання
Творчість Пола Грема
Відносно Arc
Про Пола Грема
Пародії
- Смак до Вебу
- Факти Пола Грема, пародія на Факти Чака Норіса
Виноски
- SNAC — 2010.
- https://news.ycombinator.com/item?id=324331
- https://www.thrivetimeshow.com/business-podcasts/life-times-paul-graham-part-1-hour-1/
- Пол Грем. Beating the Averages (англ.). Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 18 січня 2008.
- Yahoo! Media Relations - Press Release (англ.). Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 18 січня 2008.
- Beating the Averages(англ.)
- Перемогти посередність (укр.)
- Пол Грем. Arc at 3 weeks (англ.). Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 18 січня 2008.
- Пол Грем. Arc (англ.). Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 18 січня 2008.
- Пол Грем. Hacker News | Btw, will Arc ever be open-sourced? I'd love to just sudo apt-get install arc in this lifetime. (англ.). Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 18 січня 2008.
- Пол Грем. Чому Arc не є особливо об'єктно-орієнтованим (англ.). Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 18 січня 2008.
- Пол Грем. Arc: Питання, що найчастіше ставлять (англ.). Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 18 січня 2008.
- M. Sahami, S. Dumais, D. Heckerman, E. Horvitz (1998). A Bayesian approach to filtering junk e-mail (англ.). AAAI'98 Workshop on Learning for Text Categorization. Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 17 січня 2008. Текст «paper» проігноровано (довідка)
- Why Bayesian filtering is the most effective anti-spam technology (англ.). GFI. Архів оригіналу за 26 червня 2013. Процитовано 18 січня 2008.
- Грем, Пол (березень 2008). How to Disagree (англ.). PaulGraham.com. Процитовано 2 травня 2011.