Європейський молодіжний парламент - Україна
«Європейський молодіжний парламент Україна» («ЄМП Україна») — міжнародна молодіжна політично та релігійно нейтральна освітня неприбуткова організація, яка заохочує українську молодь до активної участі у громадському та культурному житті. ЄМП Україна представляє один із 39 національних комітетів міжнародного Європейського молодіжного парламенту.
| |
Тип | Міжнародна молодіжна громадська організація |
---|---|
Засновано | 18 лютого 2002 |
Штаб-квартира | Україна |
Ключові особи | Михайло Рожков (Президент) |
eyp-ua.org | |
Історія ЄМП
Європейський молодіжний парламент був заснований у 1987 році Беттіною Карр-Алінсон як шкільний проект у ліцеї François-Ier у Фонтенбло, місті на південь від Парижу. Саме там відбулися перша, друга та четверта Міжнародні сесії ЄМП у 1988, 1989 та 1990 роках відповідно. Протягом 2001—2004 років організація зіткнулася з проблемами фінансування, проте вже 4 листопада 2004 року Європейський молодіжний парламент було відроджено за взаємною домовленістю між представниками Ради Національних комітетів ЄМП (BNC), членами організації та Фундацією Хайнц-Шварцкопфа (Heinz-Schwarzkopf Foundation). З того часу ЄМП є програмою Фундації Шварцкопфа «Молода Європа» (Schwarzkopf-Stiftung Junges Europa), центральний офіс якої знаходиться у Берліні, Німеччина.
Організація «Європейський молодіжний парламент Україна» (ЄМП Україна), зареєстрована Міністерством юстиції України від 18 лютого 2002 року, є повноправним учасником процесу розвитку громадянського суспільства. Де-факто, ЄМП Україна успішно функціонує в Україні з 2000 року, залучаючи українську молодь до діяльності однієї із найбільших європейських платформ для дебатів, міжкультурних зустрічей, освітньої роботи та обміну ідеями між молодими європейцями. Щороку ЄМП Україна проводить Національну сесію, за результатами якої обираються делегати, які представляють Україну на міжнародних сесіях ЄМП у Європі. За роки діяльності організація отримала професійні знання та цінний досвід проведення різноманітних молодіжних заходів: регіональних сесій та міжнародних форумів, національних конференцій, тренінгів, семінарів. ЄМП Україна є головним партнером у проведенні молодіжних самітів ООН з досягнення Цілей тисячоліття в Україні, а також головним молодіжним партнером Представництва Європейського Союзу в Україні під час організації святкувань Днів Європи в Києві та в інших містах України. Досвідчені і талановиті молоді люди, готові працювати волонтерами заради втілення в життя цікавих проектів, є найціннішим ресурсом нашої організації.
Основні цілі та сфера діяльності
- 1. Сприяння європейській інтеграції України шляхом виховання української молоді на демократичних цінностях та ідеалах, розбудови громадянського суспільства, налагодження співпраці з європейськими неурядовими організаціями;
- 2. Розвиток партнерства з міжнародними громадськими та міждержавними організаціями;
- 3. Налагодження співпраці між українськими молодіжними громадськими організаціями у напрямку досягнення Цілей розвитку тисячоліття, затверджених ООН у вересні 2000 року;
- 4. Формування конструктивного і прагматичного ставлення молоді до європейської інтеграції України;
- 5. Формування позитивного іміджу України за кордоном шляхом адекватного представництва країни під час міжнародних заходів.
Керівництво
На міжнародному рівні управління організацією здійснює міжнародний орган — Адміністративна рада (Governing Body, GB). Адміністративна рада налічує шість членів, які обираються Національними комітетами та членами ЄМП, а також представника Фундації Шварцкопфа. Найбільшою відповідальністю Адміністративної ради є гарантія якості Міжнародних сесій, сталий розвиток, довгострокова стабільність та захист організації. Поточними робочими питаннями функціонування організації займається виконавчий директор (найманий працівник). Протягом 2004—2008 років цю посаду обіймав Філіпп Шарф (Philipp J. Scharff), протягом 2008—2011 років — Ян Філіпп Бек (Jan-Phillip Beck), Президент 56-ї Міжнародної сесії ЄМП, яку було вперше проведено в Україні в м. Києві. Наразі виконавчим директором ЄМП є Krista Simberg.
На національному рівні Національні комітети самостійно визначають форми управління, проте такі форми повинні відповідати основним демократичним принципам. В Україні до Правління організації входить Президент, 2 Віце-президенти, 3 Члени Правління. Члени організації також обирають 1 секретаря та 3 членів Ревізійної комісії. Правління організації щороку переобирається на основі голосування членів організації за правилом відносної більшості.
Президенти організації:
- Ольга Смирнова
Ольга Смирнова є засновницею «ЄМП-Україна»; протягом 2000—2002 рр. перебувала на посаді Президента організації.
- Василь Мирошниченко
Василь Мирошниченко — співзасновник «ЄМП-Україна»; очолював організацію протягом 2002—2004 рр.
- Тетяна Поладько
Тетяна Поладько була третім Президентом організації і обіймала посаду протягом 2004—2005 рр.
- Олександра Андрусик
Олександра Андрусик є однією із співзасновниць організації. Обіймала посаду Президента організації протягом 2005—2009 рр.
- Оксана Андрусяк
Оксана Андрусяк була п'ятим Президентом ЄМП-Україна (2009—2010) і була переобрана на другий термін (2010—2011).
- Катерина Виноградова
Катерина Виноградова була Президентом організації протягом 2011—2012 років.
- Анна Супруненко
Анна Супруненко була сьомим Президентом організації (2012—2013) і була переобрана на другий термін (2013—2014).
- Єгор Власенко
Єгор Власенко обіймав посаду Президента і розвивав діяльність організації з 2014 по 2015 рік.
- Крістіна Челмакіна
Крістіна Челмакіна обіймала посаду Президента і розвивала діяльність організації з 2015 по 2016 рік.
- Шербаз Ахмед
Шербаз Ахмед обіймав посаду з 1 січня 2016 по червень 2016 року.
- Сенаторова Наталя
Наталя Сенаторова обіймала посаду в.о. Президента з червня 2016 року по 1 листопада 2016 року.
- Михайло Рожков
Михайло Рожков є чинним президентом «ЄМП Україна» з 1 листопада 2016 року.
Національні комітети
Національні комітети ЄМП можна знайти у 39 країнах Європи:
Сесії Європейського молодіжного парламенту
ЄМП-вікенд (Сесії Європейського молодіжного парламенту) — це дводенний захід, метою якого є популяризація організації та підготовка молоді до участі в масштабних ЄМП-заходах, таких як Національна сесія. Перевагою міні-сесій є можливість організувати такий захід у багатьох регіонах країни. Під час щорічного Всеукраїнського туру ЄМП — Україна (Inter-Rail Tour) міні-сесії відбуваються одночасно у багатьох містах, об'єднаних у регіональні «ланцюжки» (Північ, Південь, Захід, Центр тощо).
Національна відбіркова сесія відбувається раз на рік. Національну сесію організовує Національний комітет ЄМП для того, щоб відібрати найкращих учасників до української делегації, яка представлятиме Україну на Міжнародних сесіях. Національні сесії зазвичай збирають 100—130 учасників з усієї країни та тривають від 4 до 6 днів.
Регіональні сесії та міжнародні форуми відбуваються протягом року і збирають близько 70-120 учасників (делегатів, журналістів, модераторів). Географічне розмаїття країн, представники яких беруть участь у цих сесіях та форумах, роблять їх справжньою платформою для міжкультурного спілкування.
Міжнародна сесія Європейського молодіжного парламенту відбувається тричі на рік (навесні, влітку та восени). Зазвичай, засідання збирає близько 300 учасників із 35 країн Європи. Протягом десяти днів делегати працюють у складі міжнародних комітетів над розробкою рішень щодо політичних, економічних, соціальних та культурних питань, які стоять на порядку денному відповідних комітетів Європейського Парламенту. Результатом роботи в комітетах є резолюція, яку в ході дискусії приймає вся група. Ті резолюції, які отримують схвалення Генеральної Асамблеї, передають до Європейського Парламенту як ініціативи європейської молоді.
Щорічно члени ЄМП Україна беруть участь у численних заходах закордоном, а також організовують сесії в межах країни. Так, за роки діяльності організація прийняла у себе делегатів на сесіях:
2003
- 1-ша Регіональна сесія ЄМП Україна в Києві.
2004
- 2-га Регіональна сесія ЄМП Україна в Києві;
- 1-ша Регіональна сесія ЄМП Україна та ЄМП Білорусь у Львові.
2005
- 2-га Регіональна сесія ЄМП Україна та ЄМП Білорусь у Львові.
2006
- 3-тя Регіональна сесія ЄМП Україна в Києві;
- 3-тя Регіональна сесія ЄМП Україна та ЄМП Білорусь у Львові;
- 53-тя Міжнародна сесія ЄМП у Києві.
2007
- 4-та Регіональна сесія ЄМП Україна та ЄМП Білорусь у Львові;
- 1-ша Регіональна сесія ЄМП Україна в Сумах;
- 2-га Регіональна сесія ЄМП Україна в Сумах;
- 1-ша Національна відбіркова сесія ЄМП Україна у Києві.
2008
- 5-та Регіональна сесія ЄМП Україна у Львові;
- 3-тя Регіональна сесія ЄМП Україна в Сумах;
- 2-га Національна відбіркова сесія ЄМП Україна в Києві.
2009
- 6-та Регіональна сесія ЄМП Україна та ЄМП Білорусь у Львові;
- 1-ша Регіональна сесія ЄМП Україна у Хмельницькому;
- 1-й Всеукраїнський тур ЄМП Україна (Донецьк — Луганськ — Харків, Запоріжжя — Дніпропетровськ — Полтава, Чекраси — Кіровоград — Кривий Ріг, Одеса — Миколаїв — Сімферополь, Вінниця — Івано-Франківськ — Тернопіль);
- 7-ма Регіональна сесія ЄМП Україна у Львові;
- 2-й Всеукраїнський тур ЄМП Україна (Луцьк — Рівне, Чернівці — Хмельницький, Кіровоград — Житомир, Севастополь — Херсон, Суми — Чернігів);
- 3-тя Національна відбіркова сесія ЄМП Україна в Сумах;
- Конференція учасників 1-го і 2-го Всеукраїнських турів ЄМП Україна.
2010
- 1-й Східний Міжнародний Форум ЄМП Україна у Харкові;
- 4-та Регіональна сесія ЄМП Україна в Києві;
- 65-та Міжнародна сесія у Львові.
2011
- Міні-сесія в Кривому Розі;
- 5-та Національна відбіркова сесія ЄМП Україна в Івано-Франківську;
- 2 міні-сесії в Тернополі;
- 2 міні-сесії в Харкові;
- 1-ша Регіональна сесія ЄМП Україна в Чернігові;
- 1-ша Спільна шкільна сесія ЄМП Україна у Києві.
2012
- ЄМП-вікенд у Сумах;
- 6-та Національна відбіркова сесія ЄМП Україна у Вінниці;
- ЄМП-вікенд у Тернополі;
- 5-та Регіональна сесія ЄМП Україна в Києві;
- ЄМП-вікенд у Сімферополі;
- ЄМП-вікенд у Черкасах;
- Міжнародний тренінг Т4ЕТ (тренінг для досвідчених тренерів);
- 1-й Міжнародний форум ЄМП Україна в Одесі;
- 3-й Всеукраїнський тур ЄМП Україна;
- Перша франкомовна сесія ЄМП Україна в Києві;
2013
- 7-ма Національна відбіркова сесія ЄМП Україна у Івано-Франківську;
- 6-та Київська регіональна сесія ЄМП Україна у Києві;
- Леополіс — економічний форум у Львові;
- 4-й Всеукраїнський тур ІнтерРейл в наступних містах: Харків, Київ, Чернігів, Одеса, Херсон, Черкаси, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг, Донецьк, Запоріжжя, Ялта, Хмельницький, Тернопіль, Луцьк;
- ЄМП Вікенд у м. Черкаси, 6-7 квітня;
- ЄМП Вікенд у м. Борова, 26-27 липня;
- ЄМП Вікенд у м. Кам'янець-Подільський, 8-9 листопада;
- ЄМП День у м. Черкаси, 7 грудня
- Тренінг для модераторів комітетів, 26-27 січня у м. Київ
- 2-й Вікенд для Випускників ЄМП, 26-27 жовтня у м. Київ
- Саміт молодіжних організацій NGO G20
- Інша діяльність (Прийом у посольстві Швейцарії в Україні, Започаткування Фонду Випускників ЄМП, «Зробимо Україну чистою!», тощо.)
2014
- 8-ма Національна відбіркова конференція ЄМП-Україна у Черкасах;
- «ASK Agora on Security Kyiv — re:think security» — European Youth Parliament;
- Перший ЄМП-вікенд у Харкові;
- Перший ЄМП-вікенд у Херсоні;
- Перший ЄМП-вікенд в Ужгороді;
- Перший ЄМП-вікенд у Борисполі;
- Тренінг для вчителів у Києві;
- Проект «Understanding Europe»;
- Chairs Academic Training;
- Training of Regional Development Department;
2015
- Київська Шкільна Сесія;
- 9-та Національна відбіркова конференція ЄМП Україна в Луцьку;
- 5-й Всеукраїнський тур ІнтерРейл;
- Франкомовна Регіональна Сесія.
2016
- Регіональна сесія ЄМП Україна у Сумах;
- Регіональна сесія ЄМП Україна у Черкасах;
- Регіональна сесія ЄМП Україна у Луцьку;
- Регіональна сесія ЄМП Україна у Затоці;
- 10-та Національна відбіркова конференція ЄМП Україна у Дніпрі;
- Перший Тренувальний табір ЄМП Україна у Яремчі;
- Тренінг з проджект менеджменту для головних організаторів проектів ЄМП Україна;
- 5-та зустріч випускників ЄМП Україна у Славському.
2017
- Тренінг для комітетів та членів медіа команди у Києві;
- Регіональна сесія ЄМП Україна у Вінниці;
- Регіональна сесія ЄМП Україна в Одесі;
- Регіональна сесія ЄМП Україна у Києві;
- 11-та Національна відбіркова конференція ЄМП Україна у Харкові;
- Другий Тренувальний табір ЄМП Україна у Татарові.