Єгермейстер (лікер)

Єгермайстер (нім. Jägermeister — старший єгер) — популярний німецький міцний лікер, настояний на травах, міцністю 35 %. Належить до категорії бітерів.

Єгермайстер
3 пляшки "Єгермайстеру"
Тип Дигестив
Виробник Mast-Jägermeister SE
Країна походження Німеччина
Початок виробництва 1935
Градуси 35% об.
Колір Темно-коричневий
Вебсайт jagermeister.com

Опис

Рецепт лікеру був створений Куртом Мастом в 1934. Лікер спочатку був розроблений як лікарський засіб для поліпшення травлення. Назву напою дав творець лікеру Курт Маст. Власне поняття Єгермайстер — «старший єгер» — існує багато століть. Курт Маст був завзятим мисливцем, тому і була вибрана така назва для нового продукту.

У 1934 Імперський лісничий Німеччини Герінг випустив закон про правила полювання на території Рейха і проголосив себе «Старшим мисливцем». На основі цього солдати вермахту називали цей напій «шнапсом Герінга».

Випускається з 1935 компанією «Mast-Jägermeister AG», розташованою в місті Вольфенбюттель (земля Нижня Саксонія). З 1970-х років експортується в десятки країн світу; в США став популярний завдяки маркетингової кампанії за участю хеві-метал гуртів «Metallica», «Slayer». У Фінляндії — «Nightwish», «HIM», «Stam1na», «Kotiteollisuus». У Норвегії напій рекламують «Trollfest, «Pantheon I, «1349. Зараз «Jägermeister» є спонсором концертних турів таких альтернативних метал-гуртів як «Hemlock», «Dog Fashion Disco» та «8mm Overdose». Також з 1970-х років «Jägermeister» є спонсором різних європейських автогонок, в тому числі «Формули-1», «DTM» та інших.

Лікер отримують шляхом мацерації 56 компонентів — рослин (в тому числі лакриці) та їхнього коріння, шкірок (точний склад тримають у секреті) — і 12-місячної витримки, 6 місяців з них — у дубових бочках . Всупереч чуткам, лікер не містить крові оленів.

На етикетці пляшки з лікером зображений олень з хрестом між рогами, який за легендою привидівся святому Губерту, покровителю мисливців. Етикетка обрамлена віршом німецького письменника та лісника Оскара фон Різенталя.

Єгермайстер вживають охолодженим в чистому вигляді залпом (як діжестів) або в коктейлях.

В Україні просуванням напою займається зокрема агенція Sasquatch Digital.

Згадка в художніх творах

Лікеру присвячена пісня гурту «Inkubus-Sukkubus» (альбом «The Beast with Two Backs), де напій поетично іменують найсолодшою кров'ю з пантів оленя.

Напою присвячена також ціла пісня гурту «Trollfest».[1]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.