Іванна Антід-Туре

Іванна Антід-Туре (фр. Jeanne Antide Thouret; 27 листопада 1765(17651127), Сансе-ле-Лон під Безансон 24 серпня 1826, Неаполь) свята Римо-Католицької Церкви, монахиня, засновниця жіночої чернечої конгрегації «Сестри Божественного Милосердя» (SDC).

Іванна Антід-Туре
Свята
Jeanne Antide Thouret
Народилася 27 листопада 1765(1765-11-27)[1][2][…]
Сансе-ле-Лон[3]
Померла 24 серпня 1826(1826-08-24)[1][2][…] (60 років)
Неаполь, Італія[3]
Шанується Римсько-Католицька Церква
Канонізована 1934
У лику католицький святий[4][3] і преподобний[3]
День пам'яті 25 серпня
Медіафайли на Вікісховищі

Життєпис

Дочка гарбаря, п'ята дитина в сім'ї. Жанна після смерті матері у шістнадцять років фактично взяла на себе турботи по будинку. У двадцять років вона була прийнята в паризьку громаду Сестер Милосердя св. Вікентія де Поль. Коли почалася революція, вона ще була послушницею і зуміла втекти з Парижа. Втім, вдома вона виявила, що один з її братів став полум'яним революціонером. Жанна організувала невелику приватну школу, де не тільки вчили дітей, але й ховали священиків від гонінь, здійснювали підпільні богослужіння.

Проте, у 1796 році їй самій довелося тікати до Швейцарії від можливого арешту, і тільки в 1799 році вона повернулася до Франції. Тут, у Безансон, вона організувала школу, навколо якої згодом утворилося невелике сестринство, що містило благодійну кухню і нічліг. Місцевий єпископ заохочував Жанну, але в 1810 році вона прийняла запрошення Мюрата очолити госпіталь в Неаполі.

У 1818 році Папа Пій VII затвердив статут Дочок Милосердя під заступництвом св. Вікентія (так назвали конгрегацію, що виросла за багато років з первісної общини). Але цей успіх обернувся трагедією, тому що статут доручав місцевим єпископам нагляд за громадами Дочок Милосердя, а з цих єпископів багато хто ставився до діяльності Жанни підозріло і ревниво. В останні роки життя їй заважали керувати французькими громадами, навіть безансонською, найріднішою, і вона засновувала нові монастирі тільки в Італії, де й померла.

Канонізована 1934 року.

День пам'яті 25 серпня.

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.