Іванов Михайло Федорович (зоотехнік)

Миха́йло Фе́дорович Івано́в (20 вересня 1871, Ялта 29 жовтня 1935, Москва) — радянський вчений у галузі тваринництва, селекціонер, Академік Всесоюзної академії сільськогосподарських наук імені Леніна (1935).

Іванов Михайло Федорович
Народився 20 вересня (2 жовтня) 1871
Ялта, Таврійська губернія, Російська імперія
Помер 29 жовтня 1935(1935-10-29)[1] (64 роки)
Москва, СРСР
Поховання Новодівичий цвинтар
Країна  Російська імперія
 СРСР
Діяльність лікар ветеринарної медицини, біолог
Галузь тваринництво
Alma mater Харківська державна зооветеринарна академія
Науковий ступінь доктор сільськогосподарських наук
Заклад Московська сільськогосподарська академія імені К. А. Тимірязєва
Нагороди

Біографія

Закінчив Харківський ветеринарний інститут у 1897. У цьому ж році працював дільничим лікарем в Орловській губернії. У 1898 ознайомився з тваринництвом Нідерландів, Швейцарії, Італії, прослухав курс лекцій на сільськогосподарському відділі Цюрихського політехнічного інституту.

У 1900—1913 рр. доцент, потім професор Харківського ветеринарного інституту.

З 1914 до кінця життя — професор Московського сільськогосподарського інституту. В 1926—1930 рр. професор Московського зоотехнічного інституту і професор Московського інституту вівчарства. У 1935 обраний членом Центрального Виконавчого Комітету СРСР.

У 1934-1935 був науковим співробітником Інституту зоології та біології ВУАН[2].

За пропозицією Іванова в 1925 була організована зоотехнічна дослідницька станція і племінна станція в «Асканії-Новій», Херсонська область, якою він завідував до кінця життя.

Науковий внесок

Іванов запропонував науковообґрунтовану методику і систему заходів для виведення нових і удосконалення наявних порід овець. Він вивів асканійську породу тонкорунних овець і українську степову білу породу свиней, а також почав роботу по виведенню нових порід овець типу корріделів, гірського меріноса і плодовитої каракульської породи овець. Іванов відкрив ряд факторів утворення і розвитку різних ознак, а також якостей каракульського смушка і розробив наукову класифікацію смушків, яка стала основою оцінки і сучасної системи племінної роботи по розведенню каракульських овець. Іванов — один із засновників зоотехнічної дослідницької роботи в СРСР.

У своїх наукових працях Іванов підкреслював величезну роль факторів годування і усього комплексу умов розведення тварин для отримання від них бажаної продуктивності.

Пам'ять

З 1940 ім'я Михайла Іванова носить Інститут тваринництва степових районів ім. М. Ф. Іванова «Асканія-Нова» — Національний науковий селекційно-генетичний центр з вівчарства.

У 1968 заснована золота медаль імені М. Ф. Іванова, яку присуджувала Всесоюзна академія сільськогосподарських наук імені Леніна.

Див. також

Примітки

  1. Brozović D., Ladan T. Hrvatska enciklopedijaLZMK, 1999. — 9272 с. — ISBN 978-953-6036-31-8
  2. Історія Національної академії наук України. 1934—1937 : Документи і матеріали / упоряд. В. А. Кучмаренко [та ін.] ; відп. ред. О. С. Онищенко; НАН України, Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського. Інститут архівознавства. — К.: НБУВ, 2003. — 832 c.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.