Лікар ветеринарної медицини
Лікар ветеринарної медицини (також відомий як «ветеринар») — ветеринарна професія, посада та ветеринарна освіта. Лікар, що спеціалізується на роботі з тваринами.
Лікар ветеринарної медицини — фахівець, що постійно працює в закладі ветеринарної медицини чи ветеринарній аптеці, або фізична особа — підприємець, яка має кваліфікацію лікаря ветеринарної медицини та отримала ліцензію на здійснення певних видів діяльності в галузі ветеринарної медицини (у тому числі з ветеринарної практики, виробництва ветеринарних препаратів, роздрібної, гуртової торгівлі ветеринарними препаратами, проведення дезінфекційних, дезінсекційних та дератизаційних робіт).
Освіта
Підготовка фахівців проводиться за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр, магістр і спеціаліст за напрямком «Ветеринарія», за спеціальностями: «ветеринарна медицина (за видами)», «ветеринарно-санітарна експертиза, якість та безпека продукції тваринництва», «ветеринарна гігієна та санітарія», «ветеринарна фармація», «лабораторна діагностика хвороб тварин», «ветеринарна біотехнологія».
Період навчання становить 5-6 років за напрямом «Ветеринарія». Після закінчення навчання у виші державна кваліфікаційна комісія своїм рішенням присвоює кваліфікацію «лікар ветеринарної медицини», про що видається диплом диплом бакалавра, магістра або спеціаліста за відповідним фахом (спеціальністю).
Джерела
- Верховна Рада України; Закон України Про ветеринарну медицину від 25.06.1992 № 2498-XII
- Полтавська державна ветеринарна академія. Підготовка лікарів ветеринарної медицини (перевірено 01.11.2011)
- Держкомпідприємництво, Мінагрополітики України; Наказ, Умови Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва ветеринарних медикаментів і препаратів, гуртової, роздрібної торгівлі ветеринарними медикаментами і препаратами від 14.10.2002 № 108/329
Див. також
- Ветеринарія
- Ветеринарний фельдшер
- Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
- Класифікатор професій
- Лікар