Ізюмський приладобудівний завод

Ізюмський приладобудівний завод українське державне підприємство, що займається приладобудуванням і виробництвом оптичного скла.

Ізюмський приладобудівний завод
Тип державне підприємство
Форма власності державне підприємство
Галузь приладобудування
Спеціалізація приладобудування, виробництво кольорового й безколірного оптичного скла
Засновано 1916
Штаб-квартира Україна, Харківська область, Ізюм
Ключові особи Директор: Філоненко С.В.
Співробітники бл. 1000
Холдингова компанія Укроборонпром
www.ipz.com.ua
 Ізюмський приладобудівний завод у Вікісховищі

Історія

Розпорядження про будівництво заводу оптичного скла в Ізюмі було підписане у квітні 1916 року. В той час він називався Ізюмський завод оптичного скла (ІЗОС). Основоположниками вітчизняного оптичного скловаріння є професор хімії Г. Ю. Жуковський, фізик Біске, полковник головного артилерійського управління Добродумов, під науковим і господарським керівництвом яких 13 травня 1923 року було освоєно і зварене промисловим способом скло крон і флінт, що відповідало світовим стандартам.

У наступні три роки завод освоїв 18 марок скла, в тому числі й для військової техніки. На 1927 рік потреби всієї оптико-механічної промисловості СРСР в безбарвному оптичному склі були повністю задоволені. Відпала необхідність в його імпорті, на заводі було освоєно близько 40 марок оптичного скла. А до 1935 році була повністю задоволена потреба підприємств СРСР у кольоровому склі. У наступні роки роботу з оптичного скловаріння продовжили Дьомкіна та Павелл. Надалі завод було перейменовано в Ізюмський приладобудівний завод (ІПЗ) і на основі оптичного скловаріння на заводі розвивалося оптичне приладобудування.

У 2021 році завод представив високоточну оптико-прицільну станцію наведення ОПС-3 для військової техніки.[1][2]

Продукція

Скло оптичне безбарвне, скло оптичне кольорове, геодезичні прилади, мікроскопи, прилади спостереження, кераміка, офтальмологічні лінзи, спецтехніка.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.