Інгурі

Інгурі (абх. Егры, груз. ენგური Енгурі) річка в Західній Грузії, в нижній течії є кордоном територій, контрольованих Абхазією і Грузією.

Інгурі
Міст через річку Інгурі
42°57′16″ пн. ш. 43°05′05″ сх. д.
Витік Кавказькі гори
• координати 42°57′16″ пн. ш. 43°05′05″ сх. д.
Гирло Чорне море
• координати 42°23′26″ пн. ш. 41°33′34″ сх. д.
Країни:  Грузія/ Абхазія
Регіон Самеґрело-Земо Сванеті
Довжина 213 км
Площа басейну: 4060 км²
Середньорічний стік 39,5 кубічний метр за секунду
Притоки: Ненскра, Nakrad, Mulkhrad і Dolrad
Водойми в руслі Інгурська ГЕС
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 614685
 Медіафайли у Вікісховищі

Бере початок кількома витоками з льодовиків Головного або Вододільного хребта Великого Кавказу, основний витік знаходиться на південному схилі гори Шхара, із однойменного льодовика, інші — в сніжниках на схилах Ельбруса і Ушби. У верхів'ях тече по Сванетській улоговині, нижче — у глибокій і вузькій ущелині, потім поступово розширюється в долині. Біля міста Джварі виходить на Колхідську низовину. Впадає в Чорне море.

Живлення льодовикове і дощове. Середня річна витрата води поблизу гирла становить 170 м³/сек. Повінь з березня по вересень. Сплав лісу. Води обмежено використовуються для зрошення. На Інгурі розташована Інгурська ГЕС, побудована в 1970-ті роки, а також зупинена будівництвом Худонська ГЕС.

В даний час нижньою течією річки служить кордоном між територіями, контрольованими Абхазією і Грузією. Під час гострої фази грузино-абхазького конфлікту залізничний і автомобільний міст через Інгурі були зруйновані. Останній був відновлений 26-29 червня 1994 силами російських військ. Залізничний міст не відновлювався, в результаті чого залізничним транспортом Грузія зараз пов'язана тільки з Вірменією і Азербайджаном, потрапити з Грузії в Росію по залізниці можливо тільки транзитом через Азербайджан.

Галерея

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.