Ієрро (острів)

Іє́рро (ісп. El Hierro, раніше також Ferro або Isla del Meridiano) — найзахідніший та найменший з семи основних острів Канарського архіпелагу. Відноситься до провінції Санта-Крус-де-Тенерифе. Населення — 10 477 осіб (2005). Адміністративний центр Вальверде.

Прапор Ієрро
Ієрро
es/El Hierro
Punta Lajas del Lance

Карта
Карта острова
Географія
27/44/N/18/3/W
Місцерозташування Атлантичний океан
Акваторія Атлантичний океан
Група островів Канарські острови
Площа 268,71  км² 
Найвища точка 1501 м
Країна
Іспанія
Регіон Канарські острови
Адм. одиниця Санта-Крус-де-Тенерифе
Населення 10558 (2007)
Вебсайт elhierro.es
Ієрро
Ієрро (Іспанія)

 Ієрро у Вікісховищі

Географія

Острів вулканічного походження. У центрі його розташоване гірське плато з найвищою точкою Мальпасо (Malpaso) 1501 м. З плато до моря спускаються стрімкі кручі. Виняток становить невелику затоку Ель-Гольфо (El Golfo), до якого веде покритий лісом пологий спуск протяжністю 14 кілометр.

Нульовий меридіан

Острів використовувався багатьма європейськими картографами аж до XX століття як точка відліку при визначенні географічної довготи (Меридіан Ферро). 1634 року у Франції довгота острова Ферро, як найзахіднішої точки Старого світу була прийнята за визначення нульового меридіана. Згідно з тодішніми обчисленнями, Париж перебував рівно на 20° на схід від острова, так що реальні координати обчислювалися щодо Парижа.

Пізніше було обчислено, що острів Ієрро розташований за координамтами 20° 23' 9" на захід від Парижа, але поняття «меридіан Ферро» визначалося так, щоб Паризька обсерваторія знаходилася у точності на 20° сх. д. Таким чином, різниця між довготою щодо о. Ієрро та загальноприйнятим зараз Гринвіцьким меридіаном становить приблизно 17 ° 40'.

Історія

До приходу іспанців острів населяв народ, званий бімбаче. Бімбаче були землеробами та скотарями, що не знали морської торгівлі.

Іспанці під проводом Жана де Бетанкура висадилися на острові Ієрро 1405 року. Бетанкур обіцяв поважати свободу бімбаче, тому нечисленне корінне населення острова не чинило іспанцям опору. Однак обіцянка була порушена та більшість бімбаче продано до рабства, після чого знелюднений острів був заселений іспанськими та французькими поселенцями.

Події

11 жовтня 2011 року на Канарських островах почата евакуація 547 осіб містечка Ла Рестінга через події неподалік — виверження підводного вулкана та можливого пробудження острівного вулкана.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.