Абаканська вулиця (Пирятин)

Абака́нська ву́лиця (колишня: Вокзальна) — вулиця у місті Пирятині (районний центр Полтавської області), що прокладена від залізничного вокзалу.

Вулиця Абаканська
Пирятин
Вулиця Абаканська у Пирятині — вид на сквер з погруддям Леніну біля залізничного вокзалу (т. зв. Привокзальна площа).
Вулиця Абаканська у Пирятині — вид на сквер з погруддям Леніну біля залізничного вокзалу (т. зв. Привокзальна площа).
Назва на честь Абакана
Колишні назви
Вокзальна
Загальні відомості
Поштові індекси 37000
Транспорт
Рух двосторонній
Покриття асфальт
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Пам'ятники пам'ятник-погруддя Леніну
Навчальні заклади дитсадок №3
Забудова житлова, майже цілком радянська 1970-х, приватна, транспортна
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа

Вулиця пролягає від річки Удаю до залізничної станції «Пирятин», нумерація будинків ведеться у бік залізничного вокзалу.

З історії

Вулиця, як така, виникла з появою залізниці у Пирятині, тобто наприкінці XIX століття, і, як і тоді, вела від вокзалу до Удаю. Початковою назвою вулиці тривалий час лишалась Вокзальна.

У 1975 році вулиця дістала сучасну назву — Абаканська — перейменування було здійснено на честь російського міста Абакан (столиця Хакасії), що є побратимом Пирятина. Підставою для тісних стосунків міст є той факт, що саме в Абакані формувалася Червонопрапорна ордена Кутузова 309-а стрілецька дивізія, яка у вересні 1943 року відзначилася у боях за визволення міста й одержала почесне найменування «Пирятинської».

Майдан перед залізничним вокзалом, на якому розташований сквер (раніше з погруддям Леніну), нерідко неформально назвивають Привокзальною площею.

Об'єкти

На Абаканській вулиці в Пирятині розташований залізничний вокзал і станційні приміщення, а також деякі інші установи та об'єкти[1]:

  • буд. № 54 — дитсадок №3 «Берізка»;
  • буд. № 69 — Пирятинська філія ВАТ «Полтаванафтопродукт»;
  • буд. № 102 — залізничний вокзал станції «Пирятин».

На вулиці містяться і деякі осередки громадських організацій і політичних партій[2].

Забудова Абаканської вулиці у Пирятині — радянська, є як житлові капітальні будинки, так і приватна забудова; також на вулиці — залізничний вокзал і станційні приміщення, склади.

На Абаканській вулиці у сквері біля Пирятинського залізничного вокзалу в радянський час, а саме 1960 року встановлено пам'ятник-погруддя В. І. Леніну з оргскла[3].

Виноски

  1. Пирятин: довідник підприємств на bizinua.info
  2. Реєстр громадських організацій (Пирятина)[недоступне посилання з травня 2019] на Сайт Пирятинського районного управління юстиції[недоступне посилання з травня 2019]
  3. Леніну В. І. пам'ятники // За ред. А. В. Кудрицького. Полтавщина : Енцикл. довід.. К. : УЕ, 1992. — С. 1024. — ISBN 5-88500-033-6. — С. 456

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.