Абідос (Єгипет)

Абідо́с (стародавня місцева назва Абеджу, сучасна арабська Арабет-ель-Мадфунах; араб. أبيدوس, грец. Αβυδος) — одне з найдавніших міст Верхнього Єгипту. Історія міста простежується аж до першого додинастичного періоду, тобто приблизно до середини 4-го тисячоліття до н.е. Розташоване на лівому (західному) березі Нілу. Перша столиця Стародавнього Єгипту при фараонах 2 династії із Тініса (за часів 3 династії столиця була перенесена до Мемфіса).

Назва Абідос
ієрогліфами

Абідос
єгипет. ȝbḏw, дав.-гр. Ἄβυδος,
араб. ‏أبيدوس Abīdūs
Храм Сеті I
Храм Сеті I
Основні дані
Країна  Єгипет
Засноване більше 6 тис. років тому
Населення  осіб
Часовий пояс UTC+2
Географічні координати 26°11′05″ пн. ш. 31°55′08″ сх. д.
Карта

Абідос

Розташовується поблизу сучасного населеного пункту Ель-Араба-ель-Мадфуна - за 98 км на північ від Дендери.

Великий релігійний центр Стародавнього Єгипту, місце вшанування богів загробного світу - Хентііменті, Упуаут, Озіріса. З епохи Середнього Царства особливе значення в Абідосі набув культ Озіріса. Абідос був центром культу цього бога, а згідно з уявленнями стародавніх єгиптян, в Абідосі була захоронена голова Осіріса. Щорічно в місті проходило свято на честь цього бога, виконувались містерії — його життя смерть, оплакування, відродження, що супроводжувались ритуальними обрядами. Існував обряд відвідування могили Осіріса — до захоронення човен із домовиною вмерлого привозили в Абідос. Від назви міста отримала назва тріада єгипетських богів (Абідоська тріада Осіріс, Ісіда, Гор).

Нині на території міста знаходяться залишки 2 укріплених палаців 2 династії (початок III тис. до н. е.), некрополі та поминальні царські храми, у тому числі храми Рамсеса II та Сеті I (XIV—XIII століття до н. е.; 2 двори за пілоном, 2 гіпостилі, 7 молелень, зали, рельєфи на колонах та стінах). На храмі Сеті I міститься список фараонів — попередників 19 династії, так званий Абідоський царський список (в ньому вказано 76 царів починаючи з перших династій, окрім 9, 10, 13 та 17). На захід від храму кенотаф Сеті I (підземна споруда, у яку вів цегляний арочний перехід).

Галерея

Див. також

Джерела

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.