Абідоські ієрогліфи

Абідоські ієрогліфи ієрогліфи, виявлені в храмі Осіріса стародавнього єгипетського міста Абідос, прийняті за вертоліт, підводний човен, дирижабль і планер.

Абідоські ієрогліфи

Загальні відомості

Терміном «Абідоський ієрогліфи» позначають рельєфи, виявлені в XIX столітті на одній з балок першого критого залу храму Осіріса в Абідосі. Розшифрувати їх тоді не вдалося.

Увагу широкого кола було привернуто до них у 1997 році. Тоді дослідниця НЛО доктор Рут Ховер (англ. Dr. Ruth McKinley-Hover) опублікувала знімки ієрогліфів в інтернеті[1]. Вона прокоментувала їх як зображення сучасних «технічних об'єктів». Прихильники палеоконтактів взяли ці фотографії для аргументації на захист своїх поглядів[2]. Наукова громадськість, навпаки, сприйняла фотографії Абідоських ієрогліфів досить скептично, і навіть поширили висловлювання про їх містифікацію[3].

Історія створення

Абідоські ієрогліфи знаходяться в храмі, велика частина якого побудована фараоном XIX династії Сеті I. Вони нанесені на правій стороні поздовжнього архітрава з піщанику, лежачого ліворуч над другим за рахунком від входу міжколонним прольотом головного центрального проходу першого залу храму.

Особливістю створення цього залу є те, що його добудова й формування інтер'єру припали на час правління фараона Рамсеса II — сина Сеті I. При цьому використовувалися елементи, заготовлені ще за часів життя Сеті I. Зокрема, встановлено архітрави з написами, що містили імена та титули Сеті I у картуші[4][5].

Результати досліджень

Дослідження Абідоських ієрогліфів показало, що вони являють собою так звані палімпсести. Тобто, імена й титули фараона, який завершив будівництво — Рамсеса II, були нанесені на заштукатурені згадки про його батька, котрий, власне, і розпочав будівництво. Минулі тисячоліття призвели до часткового випадання штукатурки, що перетворило написи на нісенітницю, проте створило ілюзорні образи техніки XX століття[4][1].

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.