Август Бьок

Август Бьок (нім. August Böckh; 24 листопада 1785 3 серпня 1867) — німецький філолог-класик, філософ і історик. Учень Ф.Шлейєрмахера і Ф.Вольфа.

Август Бьок
нім. August Böckh
Народився 24 листопада 1785(1785-11-24)[1][2][…]
Карлсруе, Margraviate of Badend, Священна Римська імперія[3][4]
Помер 3 серпня 1867(1867-08-03)[1][2][…] (81 рік)
Берлін, Королівство Пруссія[3][4]
Поховання
Доротеенштадтський цвинтарd : 
Країна  Королівство Пруссія
Діяльність historian of classical antiquity, класичний філолог, викладач університету, класицист
Alma mater Університет Мартіна Лютера (15 березня 1807) і Bismarck-Gymnasium Karlsruhed (1803)
Галузь Класична філологія
Заклад Гайдельберзький університет Рупрехта-Карла, Берлінський університет, Evangelisches Gymnasium zum Grauen Klosterd і Гумбольдтський університет Берліна
Посада ординарний професорd
Ступінь докторський ступінь[1] (15 березня 1807) і габілітація (жовтень 1807)
Вчителі Фрідріх Август Вольф і Фрідріх Шлаєрмахер
Відомі учні Гейман Штейнталь, Карл Отфрід Мюллерd, Hugo Blümnerd, Adolf Kirchhoffd, Karl Schaperd[5] і Alfred Ludwigd
Членство Прусська академія наук, Німецький археологічний інститут, Баварська академія наук, Геттінгенська академія наук, Академія надписів та красного письменства, Нідерландська королівська академія наук, Російська академія наук, Американська академія мистецтв і наук, Австрійська академія наук, Шведська королівська академія історії літератури і старожитностей і Туринська академія наук[4]
Брати, сестри Christian Friedrich von Boeckhd
Родичі Christian Gottfried Boeckhd
Нагороди

Почесний громадянин Берлінаd

Geheimer Regierungsratd

Член Американської академії мистецтв і наук


 Август Бьок у Вікісховищі

Вчився в університетах Галле і Берліна, від 1807 — професор ун-ту у Гейдельберзі, 1811 Берліні. Ініціатор історичного підходу до античності, закликав вивчати політичне, соціальне і господарське життя стародавніх греків та римлян (див. Стародавній Рим) на підставі творів античних авторів. Праця «Державне господарство афінян» («Der Staatshaltung der Athener», 1817) витримала чимало видань багатьма мовами і принесла автору почесне членство майже в усіх європейських академіях. Інша робота «Зібрання грецьких написів» («Corpus inscriptionum Graecorum», т. 1–3, 1828–59) поклала початок новій науковій дисципліні епіграфіці. У 3-му т. «Зібрання» вміщено епіграфічні пам'ятки з території України, а також нарис про історію і державний устрій античних держав Північного Причорномор'я. Залишив також багато праць про античних авторів, зібрань промов і статей у 7-ми томах (1858–72) та велику епістолярну спадщину. Його академічні лекції, що склали окрему книгу «Енциклопедія філології», були у скороченому вигляді видруковані у «Киевских университетских известиях» за 1879.

Примітки

Джерела та література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.