Автономні націоналісти України

Автоно́мні націоналі́сти Украї́ни — спiльнота українських націоналістів. Кінцевою метою автономні націоналісти визначають розвиток розуму, революцію суспільства в загальному і кожної окремої особистості зокрема. Революція розумiється як радикальна, корінна, глибока, якісна зміна, стрибок у розвитку суспільства, поєднана з відкритим розривом з попереднім станом. Все інше трактується як поверхова зміна влади, або державний переворот, часто організований опозицією для того, щоб відвернути увагу від корiнних питань суспiльного розвитку.[1]

Автономні націоналісти України
(АН України), (АН)


Тип Громадський рух
Заснування руху 2009
Ідеологія Революційний націоналізм
Девіз Нащо слова? Ми справу несемо!
Друковане видання Журнал «Рупор»
Офіційний сайт avtonom.in
Символ Ідея Нації що використовується автономними націоналістами, не плутати з вольфсангель

Політичні партії, на думку учасникiв руху, виступають інструментом для обману народу їхніми лідерами, і не можуть відповідати перерахованим вище вимогам. Iснуючі позапартійні організації не досягають успіхів у політичній боротьбі внаслідок постійних чвар і контролю з боку полiтичної «системи». Як наслідок — розчарування і недовіра простих людей до організаційних методів супротиву. На противагу, рух автономних націоналістів пропонує альтернативу, яка відкидає боротьбу за лідерство: замість конкуруючих між собою осередків формуються автономні товариства, у які входять активні та пасіонарні елементи суспільства, об'єднані ідеєю нації, принципами громадської активності, взаємозв'язку і співпраці. Рух автономних націоналістів стоїть над субкультурами, перебуває поза штучними рамками і догмами традицiйного націоналізму.

Історія руху автономних націоналістів

Передумови створення

У перші роки незалежності найактивнішими організаціями націоналістичного спрямування були Соціал-Національна партія України (СНПУ) та УНА-УНСО, проте в ідейному плані вирізнялася СНПУ. Але з часом СНПУ лібералізується у ВО «Свобода». Основна частина вуличних протестантiв пішла за ГО «Патріот України», яке органiзувати та направити стихійний правий рух не змогло. У 1996–1997 рр. — вуличний правий рух перетворюється на бонізм. Основна частина правих активістів або позбавлені волі, або не підтримують офіційну діяльність, яка проводиться партіями та організаціями класичної етнонаціоналістичної орiєнтацiї. З часом виникли нові ініціативи на кшталт Української націонал-трудової партії (УНТП), але через брак коштів УНТП не отримала реєстрацію.

У 2005–2006 рр. — націоналістичні ініціативи автономної спрямованностi виникають у Росії. Значна частина українських учасників правих рухів того часу спілкується з росіянами, переймає їхню тактику.

У 2008 р. — запущено сайт «Реактор», від початку створений для всіх нових правих, сайт перетворюється в ресурс автономних правих.

Початок

Як наслідок засудження учасниками руху пияцтва та паління, відбувається активна пропаганда моральних цінностей; у масовому вжитку з'являються такі речі як «Straight edge»[2]; започатковано перший всеукраїнський турнір «Іду на Ви!»[3]; побачив світ журнал «Новий порядок»[4]; виникають різноманітні самостійні ініціативи; проводяться марші за здоровий спосіб життя, незалежні марші, присвячені пам'яті УПА; організовуються постійні погроми та підпали кіосків, що спеціалізуються на продажу алкогольних напоїв; широко розвинута тема щодо смерті Максима Чайки[5].

Автономний марш УПА 2009 року в Києві
Марш 1 травня в Києві

2009 рік

Рух автономних націоналістів бере свій початок від 2009 року, коли сайт «Реактор» почав роботу у новому форматі. Впродовж року було створено 22 автономних товариства, зокрема у Києві, Львові, Вінниці, Тернополі, Полтаві, Дніпропетровську, Запоріжжі, Миколаєві, Одесі, Севастополі, Сімферополі, Херсоні, Чернігові та інших містах. Також у 2009–2010 роках діяло автономне товариство у Придністров'ї.

На «Реакторі» було опубліковано низку ідеологічних статей, в яких пояснювались ідеї автономних націоналістів, тактика дій «Чорного блоку»[6], що таке «Straight edge» і т. д. Також було започатковано випуск мережевого журналу «Страйк»[7], вийшов у світ перший номер журналу автономних правих «Новий порядок».

Першою масовою акцією автономних націоналістів став Першотравневий марш в Києві[8], в якому взяли участь близько 500 чоловік. Всього ж упродовж року було проведено близько 40 публічних заходів та акцій, найзначніші серед яких за масовістю варто відзначити Автономний марш УПА в Києві[9]. Також було здійснено 10 акцій прямої дії, з яких 1 підпал. Зафіксовано 2 яскравих випадки політичних переслідувань з боку влади та міліції — розгін та затримання активістів на марші футбольних фанатів у Сімферополі та на марші УПА в Запоріжжі, на якому депутат з «Партії регіонів» почав стрілянину з травматичної зброї, поранивши кількох автономів[10].

Марш здорової молоді в Полтаві 2011 року.

2010-11 рр.

2010 р. — утворено ще 18 автономних товариств, зокрема у Донецьку, Кривому Розі, Ніжині, Полтаві, Рівному, Сумах, Черкасах. Також було створено агітаційно-пропагандистський ресурс «Орієнтири»[11]. Частина львівські активістів, одні з перших, хто висловили думку щодо неприйнятності загальної траєкторії руху, вирішили створити ресурс «Opir.info»[12]. З часом львівське товариство стало одним з найактивніших. Досить сильною була підтримка місцевого населення на тематичних акціях пам'яті героїв Крут, УПА, СС «Галичина» і т. д.

2011 р. — на черговому з'їзді виникає мережа Автономний Опір, яка починає розвиватися самостійно, більший авторитет має в західній частині України.

У цей же час у рухові виділяється друга гілка, активісти якої створюють власний ресурс «Radikals.in»[13] — «Інформаційний портал незалежних націоналістів», який згодом змінює назву на «Інформаційний портал автономних націоналістів». Взявши курс на пропаганду здорового способу життя та моральних цінностей, стають організаторами регулярних проведень маршів здорової молоді, як це було в Полтаві[14], постійних тематичних пробіжок. Більший вплив мають у центральній та східній частині України.

Часто агітація та заходи проходять з посиланнями на обидва ресурси — «Radikals.in»[15] та «Opir.info»[16].

Марш здорової молоді 2012 року в м. Кременчук
Марш здорової молоді 2012 року в м. Харків

2012 рік

Автономні націоналісти за допомогою ресурсу «Radikals.in» збирають одні з наймасовіших тогочасних націоналістичних маршів на Сході України. Зокрема, в лютому та березні було організовано та проведено «Марш здорової молоді» в Харкові[17] та Кременчуці[18], на які з'їжджалися активісти з усіх кінців України. Марш у Харкові, до якого, крім автономів, долучилася мережа «С14» (Євген Карась), ініціативи «Здорова Нація», «Ярило» та МГО «Сокіл», пройшов з чисельними провокаціями з боку правоохоронців. Відбулася невелика сутичка з правоохоронцями, було затримано декількох активістів, яких згодом відпустили. Автономи провели незалежний марш УПА в Полтаві[19].

Внаслідок несприйняття зміни ідеології та підозру в співпраці представників «Автономного Опору» з лівими рухами України, з мережі відійшло багато активних товариств, зокрема автономні націоналісти Тернополя та «Карпатська Січ» (Ужгород), згодом — осередок з Вінниці. Всі «праві» рухи та організації розривають стосунки з «Автономним Опором». Відкрите протистояння «Автономного Опору» у Львові з частиною «правих» та ВО «Свобода» проходить під постійними провокаціями з обох боків, інколи доходить до фізичних протистоянь, відомі випадки використання холодної зброї.

Наприкінці року тернопільський осередок автономних націоналістів та «Карпатська Січ» починають співпрацювати з ресурсом «Інформаційний портал незалежних націоналістів». Автономи беруть активну участь в організації та підтримці маршів та акцій стосовно справи Павліченків.

Проводяться постійні акції та пробіжки що пропагують здоровий спосіб життя. Проведено одночасні пробіжки в Житомирі, Дніпропетровську, Полтаві, Тернополі, Чернігові[20].

Автономні націоналісти на Марші величі Духу 28 квітня 2013 року у Львові
Акція солідарності з ув'язненими сумськими автономами в Полтаві

2013 рік. Об'єднання

Весь 2013 рік характеризується ще більшою кількістю акцій, зокрема маршів та пробіжок, по всій Україні: забіги пам'яті Романа Шухевича в Полтаві та Тернополі[21], постійна розклейка агітації за здоровий спосіб життя.

28 квітня за активної організації та участі «АН України» було проведено Марш величі Духу у Львові[22], що зібрав близько 2000 учасників, включаючи закордонних гостей з «правого» середовища. Того ж дня у Кривому Розі відбувся Марш Лицарської Слави[23].

28 травня в Тернополі та Ужгороді вшанували пам'ять Девіда Лейна[24][25].

Все частіше ведуться перемови про об'єднання. Відбувається декілька з'їздів активістів найактивніших осередків, і в червні автономні націоналісти розміщують на сайті[26] на сайті «Radikals.in» та в підписці в соціальній мережі VK[27] наступне повідомлення:

Вже декілька місяців йшли розмови про створення єдиного автономного руху націоналістів, що міг би об'єднати всі міста задля спільної боротьби. І ось, після розмов ми переходимо до справи: заявляємо, що попри всі дискусійні моменти віднині створюється мережа «Автономні націоналісти України». Ініціаторами об'єднання виступають наступні товариства: Тернопіль, Полтава, Харків, Житомир, Кривий ріг, Маріуполь. Також ми завжди відкриті для товариств інших міст, мета яких збігається з нашою. Першочерговим завданням є накопичення ресурсу та активу серед автономного середовища, ідеологічною основою якого буде велична мета — боротьба за повне національне та соціальне визволення.

З цього часу починається новий період діяльності автономних націоналістів — майже одночасно акції проходять у всіх містах, що входять у мережу.

Проходить всеукраїнська акція солідарності з засудженими сумськими автономними націоналістами[28], до якої долучаються активісти з Харкова, Полтави, Житомира, Тернополя, Кривого Рогу, Луганська, Сум, Києва[29]. Відбувається всеукраїнська акції пропаганди здорового способу життя[30]: вулична агітація, пробіжки, вишколи, рейди активістів по попередженню продажу алкоголю неповнолітнім[31].

У Кривому Розі автономи проводять акції підтримки ФК «Кривбас», який знявся з чемпіонату[32], в Житомирі проходять регулярні марші з вимогою закінчення реконстукції стадіону та відродження ФК «Полісся»

Банер «Українки не товар», що використовувався при нападі на редакцію «Московського комсомольця»

8 липня у Москві на редакцію газети «Московський комсомолець» напали невідомі та закидали її піротехникою[33]. Акція супроводжувалась вигуками: «Слава Україні!», «Героям слава!» та «Слава нації», люди мали намір увірватись всередину, та охорона вчасно зачинила двері. Напад на редакцію взяли на себе автономні націоналісти[34][35]. Через деякий час двома невідомим відбувся підпал редакції «Московського комсосольця». Власник медіа-холдингу звинуватив в причетності до підпалу українських націоналістів[36].

6 жовтня, в Лозовій, вперше на Східній Україні автономними націоналістами, спільно з іншими громадськими організаціями, проводиться Марш слави Українського Визвольного Війська[37][38]. Цей захід супроводжувався провокаціями з боку тітушок та влади. Правоохоронці шукали активістів з інших міст, котрі мали виїхати для підтримки маршу. Вранці 6 жовтня було «заміновано» припинено роботу вокзалу в Харкові, евакуйовано 1,8 тисячі людей[39]. Повідомлялось про «мінування» приміського потягу «Полтава-Лозова» на станції в Полтаві[40], через що не змогли прибути бажаючі відвідати марш.

У вереснi в Житомирі автономні націоналісти виступили проти прийому іноземних студентів у житомирські вузи, а 13 жовтня автономи організовують Автономний марш УПА «за національне та соціальне визволення»[41][42]. 14 жовтня в Полтаві за підтримки та організації автономних націоналістiв проходить щорічний Незалежний марш УПА[43][44].

Закінчився рік для «Автономних націоналістів України» традиційним маршем здорової молоді «Свята без алкоголю» в Тернополі[45]. Після маршу пройшла конференція, на якій відбулась презентація другого випуску журналу «Рупор».

2014 рік

Автономні націоналісти України взяли участь у 20-тисячному Смолоскипному марші до 105-річчя з дня народження Степана Бандери[46].

Через постійні дос-атаки на сайт «Radikals.in», створюється захищеніший інформаційний ресурс «Автономні націоналісти України»[47].

Автономні націоналісти брали участь у подiях в Одесi 2 травня 2014 року[48].

2015 рік

Автономний марш Героіів Крут м.Вінниця, який провели автономні націоналісти Вінниці зібравши близько 180 націоналістів з гаслами:» Смерть крутянців — вина лібералів» та » Смерть ілловайців- вина Порошенка» розпочинаються нові визвольні змагання.

Боротьба триває

На групу анархістів, які повертались зі свого першотравневого мітингу на Подолі, напала група молодиків, які називають себе «автономні націоналісти».

2016 рік

2017 рік

Автономні НС розпочинають боротьбу з пропагандою наркотиків.

2018 рік

Які ідеї пропагують автономні націоналісти?

Автономні націоналісти прагнуть об'єднати всіх громадян України для боротьби за національне і соціальне визволення. Також, автономні націоналісти прагнуть об'єднати всіх соціально і національно мислячих громадян України для боротьби за повалення icнуючої корумповоної системи влади[49].

Автономні націоналісти виступають проти

  • капіталізму: влади грошей, нетрудових прибутків, процентів, експлуатації
  • лібералізму: споживацтва, егоїзму одиниці, космополітичного виродження
  • глобалізації: стирання всіх кордонів, необмеженої міграції, змішування народів, політики ЄС та МС
  • імперіалізму: панування одних народів та націй над іншими, світової гегемонії і злочинної політики США, Ізраїлю, РФ
  • матеріалізму: культурної і фізичної деградації, підміни традиційних цінностей, утилітарних цінностей споживацтва і егоїзму, як таких, що ведуть до виродження людини і нищення природи.

Замість діючої системи, автономні націоналісти пропонують новий лад соціальної і національної справедливості — створення народної спільноти всіх працюючих українців, об'єднаних вірою в те, що загальне добро стоїть перед особистим.

Автономні націоналісти виступають за

  • національну економіку: безкласове суспільство, рівноправність, розподіл прибутків
  • націоналізм: підпорядкування держави інтересам нації та збереження її чистоти
  • автаркію: повну економічну, а значить і політичну незалежність країни
  • рівне право народів на самовизначення: позаблоковий статус України
  • здоровий спосіб життя: свободу від наркотиків і шкідливих звичок
  • охорону природи: захист навколишнього середовища.
Емблема благодійного проєкту Автономних націоналістів України «Крапелька Щастя»

Суспiльнi проєкти

Проєкт «Крапелька Щастя»

«Крапелька Щастя» — це благодійний проєкт «Автономних націоналістів України», спрямований на допомогу дитячим будинкам та притулкам для тварин і захист тварин та довкілля.

На початку 2013 року полтавські активісти, взявши за приклад досвід створення благодійного проєкту «Крапелька щастя» у Тернополі, організовують благодійну ініціативу по допомозі дитячим будинкам «Майбутнє нації»[50], яку згодом перейменовують у «Крапельку Щастя», та входять у мережу. До вже діючих відділень на початку осені приєднують активісти з Харкова та Києва, оголошується про пошук активістів[51]. Проводяться благодійні фотосесії та аукціони зустрічей. За допомогою зібраних коштів та внесків самих активістів, «Крапелька Щастя» організовує свята в ряді дитячих будинків. Ведеться активна робота по допомозі дитячим будинкам: йде постійний збір канцтоварів, іграшок, одягу, засобів особистої гігієни.

Проєкт «Права копілка»

«Права копілка» — проєкт «Автономних націоналістів України», спрямований на фінансову допомогу політв'язням, в'язням сумління та націоналістам, що зазнають утисків з боку системи та потребують негайної допомоги. Почав діяти в Харкові з лютого 2013 року. Наразі проводиться постійний збір коштів у Харкові, Полтаві та Краматорську, у разі необхідності долучаються решта міст, що входять у мережу. Проєкт координується через соціальні мережі та осередки «АН» на місцях.

Журнал «Рупор»

Журнал «Рупор» є непостійним друкованим виданням автономних націоналістів України. Перший випуск журналу вийшов у 2011 році, другий, під назвою «Вчора вільне козацтво — сьогодні автономні націоналісти», побачив світ у грудні 2013 року (тираж 1000 примірників). Включає в себе статті з поясненням ставлення автономних націоналістів України до глобалізму, лібералізму та капіталізму, має практичні статті та пояснення з автономної боротьби та інтерв'ю.

Примітки

  1. Наша ціль — розвиток
  2. «Straight edge як він є» Архівовано 6 січня 2014 у Wayback Machine. // Новий Порядок. — № 1. — 2009.
  3. Турнір «Іду на Ви!». Архів оригіналу за 6 січня 2014. Процитовано 5 січня 2014.
  4. «Новий Порядок». — № 1. — 2009. Архів оригіналу за 25 березня 2012. Процитовано 5 січня 2014.
  5. В Одесі пройшов марш пам'яті Максима Чайки
  6. «Чорний Блок»
  7. Націонал-трудовий мережевий журнал «Страйк». Архів оригіналу за 16 лютого 2014. Процитовано 5 січня 2014.
  8. Першотравневий марш проти капіталізму в Києві, 2009 рік
  9. Автономний марш УПА в Києві, 2009 рік
  10. Марш УПА у Запоріжжі завершився бійкою та стріляниною // ТСН. — 2009. — 19 жовтня.
  11. Агітаційно-пропагандивний ресурс «Орієнтири». Архів оригіналу за 6 січня 2014. Процитовано 5 січня 2014.
  12. «Opir.info». Архів оригіналу за 20 липня 2018. Процитовано 19 лютого 2019.
  13. «Radikals.in». Архів оригіналу за 3 січня 2014. Процитовано 2 січня 2014.
  14. Марш здорової молоді в Полтаві, 2011 рік
  15. Radikals.in. Архів оригіналу за 3 січня 2014. Процитовано 2 січня 2014.
  16. opir.info. Архів оригіналу за 20 липня 2018. Процитовано 19 лютого 2019.
  17. Марш здорової молоді в Харкові, 2012 рік
  18. Марш здорової молоді в Кременчуці, 2012 рік
  19. В Полтаві пройшов марш УПА
  20. Забіг здорової молоді (Полтава, Дніпропетровськ, Житомир)
  21. «Здоровий забіг» пам'яті Романа Шухевича (Полтава, Тернопіль)
  22. Львовом пройшов марш, присвячений дивізії «Галичина»
  23. У Кривому Розі відзначили 70-річчя створення…. дивізії СС"Галичина"
  24. Тернопіль пам'ятає (Девід Лейн 2.11.1938 — 28.05.2007). Архів оригіналу за 06.01.2014. Процитовано 05.01.2014.
  25. Закарпаття пам'ятає (Девід Лейн 2.11.1938 — 28.05.2007). Архів оригіналу за 30.12.2013. Процитовано 05.01.2014.
  26. Заява АН про об'єднання. Архів оригіналу за 2 листопада 2013. Процитовано 5 січня 2014.
  27. Заява АН про об'єднання в соцмережі VK
  28. Сумські графітчики отримали строки за трафарет Януковича
  29. Всеукраїнська акція солідарності з сумськими автономними націоналісти. Архів оригіналу за 30 грудня 2013. Процитовано 6 січня 2014.
  30. Всеукраїнська акція пропаганди здорового способу життя. Архів оригіналу за 30 грудня 2013. Процитовано 6 січня 2014.
  31. Рейд по точкам продажу спиртного
  32. Фанати вимагають повернути їм Кривбас. Архів оригіналу за 6 січня 2014. Процитовано 6 січня 2014.
  33. На редакцию московской газеты напали "украинские" националисты // LB.ua. — 2013. — 9 июля.
  34. http://www.pravda.com.ua/news/2013/07/10/6993999/ Напад на редакцію в Росії взяли на себе «автономні націоналісти»
  35. http://www.youtube.com/watch?v=-8cuEekFHvE Несанкціонована акція націоналістів в Москві
  36. Покидькам з «МК» присвячується
  37. Звіт з Маршу слави Українського Визвольного Війська
  38. Марш УВВ в Лозовій
  39. Міліція евакуювала 1,8 тис. людей через повідомлення про замінування залізничного вокзалу в Харкові. Архів оригіналу за 6 січня 2014. Процитовано 6 січня 2014.
  40. В Полтаві замінували потяг. Архів оригіналу за 6 січня 2014. Процитовано 6 січня 2014.
  41. Автономні націоналісти виступили проти прийому іноземних студентів у житомирські вузи. ФОТО // Портал «1.zt.ua». — 2013. — 10 вересня.
  42. В Житомирі відбувся марш УПА. Архів оригіналу за 6 січня 2014. Процитовано 6 січня 2014.
  43. Марш УПА в Полтаві
  44. Марш за національне та соціальне визволення. Архів оригіналу за 6 січня 2014. Процитовано 6 січня 2014.
  45. У Тернополі молодики в масках оголосили революцію
  46. Марш на честь Бандери в Києві
  47. Автономні націоналісти України. Архів оригіналу за 6 січня 2014. Процитовано 6 січня 2014.
  48. Одеса, ти прекрасна! Дійсно місто-Герой! (Aрхiвовано 19-6-2014)
  49. Які ідеї несуть автономні націоналісти?. Архів оригіналу за 7 січня 2014. Процитовано 6 січня 2014.
  50. Автономні Націоналісти Полтави відвідали дитячий будинок. Архів оригіналу за 6 січня 2014. Процитовано 5 січня 2014.
  51. «Крапелька Щастя» шукає активістів!

Посилання

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.