Азов (селище)

Азо́в селище в Україні, в Розівському районі Запорізької області. Населення становить 907 осіб. Орган місцевого самоврядування Азовська сільська рада.

селище Азов
адміністративно-територіальна одиниця
Країна  Україна
Область Запорізька область
Район Розівський район
Код КОАТУУ: 2324980201
Основні дані
Засноване 1823
Населення 907
Площа 1,443 км²
Густота населення 628,55 осіб/км²
Поштовий індекс 70330
Телефонний код +380 6162
Географічні дані
Географічні координати 47°27′19″ пн. ш. 37°06′34″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
194 м
Місцева влада
Рада Азовська сільська рада
Адреса ради 70330, Запорізька обл., Розівський р-н, с-ще Азов, вул. Центральна,10
Карта
Азов
Азов

Географія

Селище Азов знаходиться на відстані 2 км від селища Мирне та за 10 км від смт Розівка. По селищу протікає пересихаючий струмок з загатою. Поруч проходить залізниця, станція Роз'їзд 376 км за 2,5 км.

Історія

  • 1823 — дата заснування як села Тигенроф.
  • 1918 — перейменоване в село Новоясинівка.
  • 1938 — перейменоване в село Азов.

Об'єкти соціальної сфери

  • Школа
  • Дитячий садок
  • Клуб

Історія створення школи

Перші згадки про школу, які дійшли до нас, сягають 1903 року. Саме в цей рік німці-колоністи збудували початкову церковно-приходську. Після Жовтневих подій 1917 школу було реорганізовано в семирічну. При школі працював лікнеп, його відвідували бідні селяни. В цей час недалеко від села Азов, в хуторі Дніпровському, було відкрито початкову школу, яка перестала функціонувати після війни, тому що хутір було вщент розбито фашистами. Директором школи до війни був Данило Степанович Онищенко. А вчителями початкових класів були Євдокія Романівна Салпан і Євдокія Іванівна Перелигіна.

            1939 рік. Азовську школу очолював директор школи, вчитель біології Терещенко Дмитро Омелянович. При школі функціонував інтернат, в якому жили учні старших класів з х. Дніпровського та діти-сироти. Зараз проживають у нашому селі вихованки цього інтернату, сироти Пашко Євдокія Іванівна та Пашко Галина Іванівна.

            Під час окупації школа працювала, але мали можливість навчатися тільки діти заможних батьків. В роки війни до школи приїхали випускниці педагогічних закладів Антощенко Параска Якимівна та Удовенко Віра Семенівна. В 1945 році при школі працювали курси трактористів.

            В 1960 році на базі школи було відкрито вечірню школу, в якій працювали вчителі-ентузіасти: Віра Семенівна Удовенко, Паша Якимівна Антощенко, Ганна Семенівна Дядюн, Микола Федорович Жук, Єлисеєва Любов Василівна, Вакуленко Ольга Антонівна. На базі вечірньої школи працював драмгурток, яким керувала Ганна Семенівна Дядюн. В школі працював ансамбль народних інструментів, яким керувала Рула Таїса Григорівна. Директором школи в той час працювала Вакуленко Ольга Антонівна.

            В 1974 році було побудовано нову школу на 192 місця. Директором школи було призначено Тимчину Івана Івановича. В старій школі було розміщено майстерні та їдальня.

            За рішенням виконкому Куйбишевської райради від 3 квітня 1981 року за № 112 школу було реорганізовано в середню. За допомогою дирекції радгоспу «Азов» було побудовано чотири класні кімнати: хімкабінет, учительську, кімнату бойової та трудової слави.

            Перший випуск десятикласників відбувся в 1983 році. Школу в той рік закінчило 18 учнів.

            У ці роки школу підтримував матеріально радгосп «Азов», який був на той час передовим господарством в районі. Завдяки профкому і дирекції радгоспу в школу завозились наочні посібники, меблі.

            З 1974 по 1992 рік школу очолював Тимчина Іван Іванович, з 1992 по січень 1995- Ковпак Лідія Тимофіївна, з 1995 по 1999-Остапенко Зінаїда Григорівна. З серпня 1999 року по 2012 рік очолювала школу досвідчений педагог, вмілий керівник Луцко Валентина Вікторівна. З 2013 по сьогоднішній день директором школи є Мельниченко Людмила Євгенівна.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.