Акреція (хімія атмосфери)

Акреція (англ. accretion) — у хімії атмосфери:

1. Процес, при якому частинки аерозолю зростають у розмірах внаслідок зовнішнього приєднання до них різних хімічних речовин.

2. Прилипання частинок, що є в повітрі, до гідратних крапель (сніжинок, крапель дощу, градинок) при коагуляції під час падіння таких крапель; форма агломерації[1].

У метеорології — це процес накопичення замерзлої води у вигляді опадів з часом, коли вона опускається через атмосферу, особливо коли кристал криги або сніжинка потрапляє в переохолоджену крапельку, яка потім замерзає разом, збільшуючи розмір частинки води. Збір цих частинок з часом утворює сніг або град у хмарах і залежно від нижчих температур атмосфери може стати дощем, мокрим снігом або граупелем[2].

Акреція є основою для утворення хмар.[3][4]

Примітки

  1. Accretion (definition) Merriam-Webster. Retrieved 14 February 2014.
  2. National Snow and Ice Data Center. Retrieved 14 February 2014.
  3. NOAA accretion NOAA. Retrieved 14 February 2014.
  4. "Accretion (glossary definition) Архівовано 28 січня 2010 у Wayback Machine.. National Snow and Ice Data Center. Retrieved 16 January 2010.

Література

  • Глосарій термінів з хімії // Й. Опейда, О. Швайка. Ін-т фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка НАН України, Донецький національний університет. — Донецьк: Вебер, 2008. — 758 с. — ISBN 978-966-335-206-0
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.