Алое Десонсі

Aloe descoingsii (Алое Десуана,[1] Алое Десонсі[2] або Алое мадам Дескоінгс[3])  сукулентна рослина роду алое.

Алое Десонсі
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Однодольні (Monocotyledon)
Порядок: Холодкоцвіті (Asparagales)
Родина: Асфоделові (Asphodelaceae)
Підродина: Asphodeloideae
Рід: Алое (Aloe)
Вид:
Алое Десонсі (A. descoingsii)
Біноміальна назва
Aloe descoingsii
Reynolds, 1958
Синоніми

Aloe descoingsii var. descoingsii
Guillauminia descoingsii (Reynolds) P.V.Heath

Етимологія

Видова назва дана на честь Бернара Дескуана (фр. Bernard M. Descoings (1931-), французького ботаніка і фахівця з флори Мадагаскару.[4]

Історія

Знайдений Бернаром Дескуаном 15 червня 1957 року на вершині вапнякової скелі біля села Анямала (провінція Туліара), за 46 км на північний схід від міста Туліара на висоті 350 м над рівнем моря. Описаний наступного року Рейнольдсом. Перший опис опубліковано в 24 номері «Журналу південноафриканської ботаніки» за 1958 рік.

Морфологічна характеристика

Квіти Aloe descoingsii
Aloe descoingsii в ботанічному саду Університету Каліфорнії в Берклі

Найменший за розміром вид з роду алое. Рослина формує мініатюрні розетки діаметром 5 см. Стебла немає або воно дуже коротке. Листя на дорослих рослинах — 8—10, жорсткі, короткі, трикутної форми, їхні краї загнуті всередину, обрамлені білими зубчиками 1 мм завдовжки. Зацвітають влітку. На невисокому квітконосі, 12-15 см заввишки, розташовуються квітки ніжно-помаранчевого кольору, циліндричної форми, завдовжки 7-8 мм, діаметром 7 мм. На кінці квітки звужуються до 3 мм.

Поширення

Aloe descoingsii ендемічна рослина Мадагаскару. Зростає на півдні острова Мадагаскар в регіоні Атсіму-Андрефана, провінція Туліара.

Місця зростання

У природі росте на вапняних скелях і невеликих підвищеннях на висоті до 500 м над рівнем моря. Відомо 2-5 місць зростання.

Охоронні заходи

Вид включений до додатку 1 конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).[5]

Умови вирощування

Вирощують в добре дренованому субстраті, регулярно поливають, але без презволоження. Вирощують на повноцму сонці, але влітку захищають від прямого сонця. Рослини, вирощені на відкритому повітрі, можуть витримати легкі заморозки та тривалу посуху, і вони можуть рости протягом декількох сезонів без води, після чого листя набувають червонуватого кольору, знак, зазвичай, пов'язаний зі стресом. Морозостійкість до -2 °C. У зимові місяці рослини повинні утримуваматися сухо в холоді (близько 5-10 °С), що сприяє цвітінню.

Розмноження: насінням і дочірніми розетками. Свіже насіння швидко проростає при 18 °С, якщо його висяіти в добре осушений ґрунт і присипати тонким шаром дрібного піску. Саджанці ростуть швидко, зацвітають через три-чотири роки.

Див. також

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення. Сайт Верховної Ради України. Процитовано 02.06.2018.
  3. Широбокова Д. Н., Нікітіна В. В., Гайдаржи М. М., Баглай К. М. Кактуси та інші сукулентні рослини. — К. : Українські пропілеї, 2003. — 110 с. ISBN 966-7015-28-9.
  4. Estrela Figueiredo and Gideon F. Smith. What's in a name: epithets in Aloe L. (Asphodelaceae) and what to call the next new species // Bradleya.  2010. № 28. С. 79-102. DOI:10.25223/brad.n28.2010.a9. Процитовано 02.06.2018.(англ.)
  5. Aloe descoingsii. CITES. Процитовано 09.06.2018. (англ.)

Джерела

Бібліографія

  • Jean-Bernard Castillon, Jean-Phillipe Castillon. Les Aloe de Madagascar. — Editeurs divers, 2010. — 399 с. — ISBN 9782746618725. (фр.)
  • Carter, S., Lavranos, J. J., Newton, L. E. & Walker, C. C. Aloes. The definitive guide: 1-720. // Kew Publishing, Royal Botanic Gardens, Kew.  2011. (англ.)
  • Govaerts, R. (1995). World Checklist of Seed Plants 1 (1, 2): 1-483, 1-529. MIM, Deurne. (англ.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.