Алтайський гірський ліс та лісостеп

Алтайський гірський ліс та лісостеп екорегіон (WWF ID: PA0502) що охоплює ділянки субальпійського лісового поясу на Алтаї, перетинаючи прикордонний регіон, де межують Росія, Казахстан, Монголія та Китай. Регіон має високе біорізноманіття, оскільки лежить у перехідних зонах між різними екорегіонами, висотами та кліматичними зонами. Розташовано в екологічній зоні Палеарктика, з холодним напівзасушливим кліматом. Площа — 35 199 998 км².[1][2]

Алтайський гірський ліс та лісостеп

Ліс і лісостеп в Катунському заповіднику
Екозона Палеарктика
Біом Хвойні ліси помірної зони
Типи клімату холодний семіаридний клімат (Bsk)
Площа 142,449
Країни Росія, Казахстан, Монголія, Китай

Екорегіон позначено фіолетовим

Розташування та опис

Екорегіон простягається на 1500 км від хребта Белуха на російсько-казахстанському кордоні на північному заході до Говь-Алтаю в Монголії на південному сході.[3] Екорегіон прямує через Алтай на субальпійських висотах, обмежений альпійськими вершинами зверху та озерами і долинами знизу. На південь від Алтаю розташовані холодні, посушливі райони центральної Азії, а на північ — ліси та заболочені терени Сибіру.

Клімат

Через віддаленість від океану, екорегіон має холодний напівзасушливий клімат (Класифікація кліматів Кеппена Bsk) — має прохолодне літо та холодну суху зиму. Ці кліматичні регіони, як правило, зустрічаються на великих висотах у середині материків, з великими різницями між денною та нічною температурами.[4]

Флора

Хвойні ліси, як правило, зустрічаються на прохолодніших, вологіших північних схилах гір, при цьому пустельно-степова рослинність переважає на південних схилах[3]. Ліси на південному сході регіону включають модрини та модрино-кедрові ліси. На середніх висотах переважає рослинність тундри (Festuca lenensis) і прерій (Koeleria macrantha). Пустельно-степова рослинність на півдні часто містить Stipa pennata, Allium polyrhizum, Anabasis breviloa та Artemisia frigida. Це лише репрезентативний список, оскільки біорізноманіття в цьому районі дуже велике. Всесвітня федерація дикої природи зазначає, що ендемізм району (12%) вищий, ніж на Піренеях чи Альпах.

Фауна

В екорегіоні зустрічаються Marmota baibacina, Marmota sibirica, кролики, зайці та пискухи[3], а також снігові барси (Uncia uncia).

Заповідники

Примітки

  1. Altai montane forest and forest steppe. Ecoregions of the World. GlobalSpecies.org. Процитовано 21 грудня 2017.
  2. Plants of China. Cambridge University Press. Процитовано 21 грудня 2017.
  3. Altai Mountain Forest steppe. World Wildlife Federation. Процитовано 5 січня 2017.
  4. Koppen Climate Classification. Hans Chen, Pennsylvania State University. Процитовано 5 січня 2018.

Посилання

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.