Аль-Масджід Аль-Набауї

Масджид ан-Набаві (араб. المسجد النبوي мечеть Пророка) мечеть у Медині, що є другою святинею в ісламі за значимістю після Мечеті аль-Харам у Мецці (мечеть Аль-Акса у Єрусалимі — третя); місце поховання пророка Мухаммеда.

Масджид ан-Набаві
араб. المسجد النبوي
Масджид ан-Набаві
24°28′06″ пн. ш. 39°36′39″ сх. д.
Тип споруди мечеть і пам'ятка архітектури
Розташування Медіна, Саудівська Аравія
Кінець будівництва 622
Висота 105 м
Стиль Ісламська архітектура
Належність іслам
Оригінальна назва араб. المسجد النبوي
Присвячення Магомет
Аль-Масджід Аль-Набауї (Саудівська Аравія)
 Аль-Масджід Аль-Набауї у Вікісховищі

Перша мечеть на цьому місці була побудована ще за життя Мухаммада, наступні ісламські правителі розширили та прикрасили святиню. Під Зеленим куполом (Купол Пророка[1]) розташована могила Мухаммада. точна дата зведення купола невідома, але його опис можна знайти в манускриптах початку XII століття. Перші два мусульманських халіфа Абу-Бакр та Умар також поховані у мечеті.

Після Хіджри Мухаммед оселився у Ясрибі (названому пізніше Медіною) у будинку, на місці якого пізніше почав зведення мечеті, сам брав участь у роботах. Принцип планування цієї будівлі був прийнятий для інших мечетей у всьому світі[2][3]. У спорудженні були закладені основні елементи композиції колонної мечеті: відкритий прямокутний двір і прототип майбутньої колонної зали, яка орієнтувалась спочатку на Єрусалим, а пізніше — на Мекку, визнаної головну священним містом мусульман. Мечеть також слугувала приміщенням для проведення культурних та громадських заходів, судом та релігійною школою.

Масджид аль-Набаві

Примітки

  1. a b Encyclopedia of the orient. Архів оригіналу за 17 березня 2017. Процитовано 18 листопада 2013.
  2. Akel Ismail Kahera. Deconstructing the American mosque: space, gender, and aesthetics. — University of Texas Press, 2002. — P. 29. — ISBN 9780292743441.
  3. Akel Ismail Kahera, Latif Abdulmalik, Craig Anz. Design Criteria for Mosques and Islamic Centers: Art, Architecture and Worship. — Architectural Press, 2009. — P. 16. — ISBN 9780750667968.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.