Аммоній Саккас

Не слід плутати з Аммоній Гермій.
Не слід плутати з Аммоній Олександрійський.

Аммоній Саккас
дав.-гр. Ἀμμώνιος Σακκάς[1]
Народився 175
Александрія, Єгипет, Римська імперія, Стародавній Рим
Помер не раніше 240 і не пізніше 245
Александрія, Єгипет[2][3]
Країна Стародавній Рим
Діяльність філософ
Галузь філософія
Відомі учні Плотін, Оріген (Платоніст) і Herenniusd
Знання мов давньогрецька[1]


Аммоній (грец. Αμμώνιος, на прізвисько Σακκας) — філософ, засновник неоплатонізму.[4]

Біографія

Родом з Олександрії. Він народився в бідній християнській родині. Помер 243 або 244 року. Був спочатку християнином, але потім перейшов до язичництва. Став засновником неоплатонічної філософії, намагаючись злити воєдино різні філософські системи, особливо Платона і Арістотеля. Відрізнявся красномовством і рідкісним талантом викладання, став учителем ряду філософів, зокрема, Плотіна. Його називали Теодідактом ("богом навчання"). За свідченням Кассія Лонгіна, Аммоній не залишив жодної книги, у зв'язку з чим дискусійним залишається питання його ототожнення з християнським богословом Аммонієм, котрий жив у цей же час в Олександрії.

Зібрав навколо себе гурток учнів, серед яких були: Плотін, Лонгін, Ориген.

Основні праці

Аммонію Олександрійському, що жив у III ст., і якого іноді ототожнюють з Аммонієм Саккасом, приписують "Гармонію Євангелій", або "Діатессарон", в якій він ділив Євангелія на відділи, відомі досі під назвою Амонієвих секцій. Переклад "Діатессарон" на латинську мову зробив Віктор (пом. у 544 р.), єпископ капуйський. Євсевій згадує про твір Аммонія "Згода Мойсея та Ісуса", але він не зберігся.

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.