Амнуель Григорій Маркович

Григорій Маркович Амнуель (рос. Амнуэль Григорий Маркович; 13 лютого 1957, Москва, СРСР) — громадський діяч, історик, журналіст, політик, сценарист, організатор поїздок делегацій російських парламентарів до країн НАТО. Колишній відповідальний секретар депутатської групи ДД РФ зі зв'язків з Парламентами країн Бенілюксу (Бельгія, Нідерланди, Люксембург).

Амнуель Григорій Маркович
Дата народження 13 лютого 1957(1957-02-13) (64 роки)
Місце народження Москва, СРСР
Громадянство  СРСР
 Росія
Alma mater Tobolsk Pedagogical Institute of Tyumen Universityd
Професія кінорежисер, сценарист, кінопродюсер, театральний режисер
Нагороди

Біографія

Амнуэль Григорій Маркович корінний москвич. Проте його родичі по материнській лінії були німцями, які під час першої революції залишили Латвію і перебралися до Москви. За словами Григорія, вдома у його сім'ї ще зберігаються фотознімки, на яких зображені Таллінн, Калінінград і Юрмала того часу. На фотографіях видно колишні німецькі назви.

Особливих репресій його родина через національність не відчувала. Але Григорій Маркович згадує випадок, коли його мати не змогла вступити в МДІМВ через те, що мала німецьке коріння. Батько — Марк Соломонович Амнуель.

Григорій Амнуэль закінчив історичний факультет педагогічного інституту у м. Тобольськ.

Про його дитинство та юність нічого не відомо. Однак його перший шлюб припадає саме на студентські роки. Він виявився невдалим.

У 23 роки він одружився вдруге на латиській дівчині. Через рік, у 1981 р. у Григорія і його дружини народилася дочка. Тоді вони жили в Ризі.

Творча діяльність: Заступник генерального директора Американо-Радянської Кіноініціатіви — «АСК». Художній керівник і виконавчий директор компанії «ЕвроАСК» — Європейська Асоціація Спільних кіноініціатів.

Продюсер незалежних кінофестивалів: «Американо-Радянський кінофестиваль кіносценаристів» в СРСР і США, « Шедеври європейського кіно, заборонені в СРСР», «Шедеври італійського кіно невідомі в СРСР» (в 46 містах СРСР), фестивалів російського кіно і культури в Вентимілью (Італія) і Вальбоне (Франція), ретроспективи видатних майстрів світового кіно Ліліани Кавані (Італія) і Анрі Аликана (Франція).

Продюсер і автор 18 публіцистичних, спортивних, музичних фільмів.

Лауреат і дипломант міжнародних кінофестивалів:

  • «Пробудження, хроніка переломних днів» (1991) — Медаль «Захиснику Вільної Росії» указом Президента Росії Б. М. Ельцына.
  • «Майже американський російський» (1993) — Призи МКФ спортивних фільмів в Москві, приз за найкращий фільм про хокей Федерації хокею Росії, дипломи та призи МКФ спортивних фільмів в Палермо, Мілані (Італії), Хаке (Іспанії), «Вогонь і лід» — приз за найкращий репортажний фільм МКФ спортивних фільмів в Мілані.
  • «Різдвяний сон, чи портрет на тлі хокею» (1995) — Приз Олімпійського комітету за найкращий фільм, Приз федерації хокею «За професійний показ хокею в кіно», Призи та дипломи МКФ спортивних фільмів в Москві (Росія), Мілані (Італії), Хаке (Іспанії), Приз Міланського МКФ за найкращу ретроспективу фільмів про спорт.
  • «Редліх-люди з того боку» (2004) — Диплом МКФ правозахисних фільмів «Сталкер», диплом МКФ «Фільмів російського зарубіжжя».
  • «Росіяни проти russkikh» (2007) — Головний приз «Золотий Атлант» МКФ спортивних фільмів в Липецьку, Приз «Best director» МКФ спортивних фільмів в Красногорську, Приз «Mention Легіону» — документальний репортаж МКФ спортивних фільмів в Мілані диплом МКФ у Варшаві).
  • «Футбол 1955. СРСР-ФРН. Євген Євтушенко» (2010).

Дистрибутор публіцистичного фільму «Реакція» про справу М. Ходорковського (реж Ст. Герчиков).

Фільми демонструвалися в Європарламенті, в Брюсселі, а також на головних телеканалах Латвії, Польщі, США, Чехії. 

Більше відомий як режисер документальних фільмів, пов'язаних з релігійними або державними питаннями. Автор деяких кніг.

Кар'єра в кіно і театрі

Григорій довгий час служив в якості режисера в театрах Москви. Це Театр драми і комедії на Таганці і Московський академічний театр сатири.

За проектом американських рад у 2005 р. поставив спектакль на сцені театру Толерантності «Злочин у Ларамі».

Продюсував багато незалежні кінофестивалі за кордоном. Наприклад, фестиваль російського кіно і культури в Італії і Франції.

Зняв кілька десятків документальних і спортивних фільмів. Серед них можна виділити: «Вогонь і лід», «Редліх — люди стій боку», «Росіяни проти russkikh» та інші.

Став дипломантом на міжнародному кінофестивалі з фільмом «Пробудження — хроніка переломних подій» у 1991 р.

У 1995 р. отримав призи від олімпійського комітету в категорії «Найращий фільм про спорт» за картину «Різдвяний сон, чи портрет на тлі хокею».

Григорій Амнуэль був автором різних публіцистичних телепрограм на центральних каналах Росії, а також на латвійському телебаченні.

Теми, які обговорювали в програмах, зачіпали часто міжнаціональні відносини Росії з країнами Прибалтики, а також суперечливі історичні питання.

Творча діяльність та робота в ЗМІ

У 19801990-х роках він став організатором гастролей скрипаля Ґідона Кремера в Москві.

Активно брав участь в організації музичного фестивалю «Музика Локинхаузена». Також продюсував виступу оркестру камерної музики Кельнської філармонії.

У 2015 р. став автором ідеї пам'ятника, присвяченого директору Бібліотеки іноземної літератури. Він був встановлений у внутрішньому дворику у квітні 2016 р. Також Григорій Амнуэль взяв на себе всі фінансові витрати по виготовленню цього монумента.

Брав участь у створенні музичних кліпів для Любові Казарновської, Анатолія Герасимова і Віктора Попова.

Є редактором журналу «Посів», в якому неодноразово друкували його публіцистичні роботи.

Громадська діяльність

Очолює відкритий клуб з промовистою назвою «Міжнародний діалог». Метою клубу є організація різних міжнародних заходів за різними напрямками: наука, освіта, культура, соціальна сфера. На основі клубу існує школа, в рамках якої молоді люди знайомляться з європейськими країнами і самостійно формують у себе думку щодо існуючих міжнародних взаєминах Росії.

Григорій Маркович займає посаду заступника генерального директора радянсько-американського підприємства «АСК». Засноване воно було в 1987 р. для співпраці американських і радянських діячів кіновиробництва.

Стоїть на чолі компанії «ЕвроАСК».

Є постійним і незмінним учасником міжнародних круглих столів та конференцій з проблем Кавказу, Балтики, а також з розгляду питань міжнародного співробітництва Росії і НАТО.

Політичні погляди

У березні 2014 року, після російської інтервенції в Україну, разом з рядом інших відомих діячів науки і культури Росії висловив свою незгоду з політикою російської влади в Криму. Свою позицію вони виклали у відкритому листі[1]

Нагороди

За свою активну діяльність в області кінематографа Григорій був неодноразово нагороджений різними преміями. Крім того, його діяльність була оцінена і відзначена не тільки в Росії, але і в Латвії.

  • У 1992 р., відразу після державного перевороту, він був представлений до нагородження медаллю «Захисник вільної Росії», яка видавалася за захист конституційного ладу держави під час подій 1991 р.
  • «Почесна грамота» МЗС Латвії «За сприяння незалежності Латвійського Держави»: 2006
  • Офіцер Ордена «Трьох зірок», Латвія: 2009
  • Лауреат Першої Премії Надзвичайного та Повноважного Посла Польщі в РФ
  • Почесна грамота «Польський Пегас»: 2010
  • «Золота медаль імені Іоанна Павла II» за заслуги перед Краківською Метрополією: 2011

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.