Анталовецька Поляна

Анталове́цька Поля́на — вершина в Українських Карпатах.

Анталовецька Поляна
Масив Анталовецької Поляни (вигляд із долини річки Уж)
Масив Анталовецької Поляни (вигляд із долини річки Уж)

48°40′31″ пн. ш. 22°29′35″ сх. д.
Країна  Україна
Регіон Закарпатська область
Розташування  Україна
Закарпатська область,
на межі Перечинського та Ужгородського районів
Система масив Маковиця
Тип гора
Висота 968 м
Маршрут із сіл Анталовці, Оріховиця або Кам'яниці
Ідентифікатори і посилання
Анталовецька Поляна
Анталовецька Поляна (Україна)
Анталовецька Поляна
Анталовецька Поляна (Закарпатська область)
 Анталовецька Поляна у Вікісховищі

Географія

Розташована в західній частині масиву Маковиця (частина Вигорлат-Гутинського вулканічного пасма), на межі Перечинського та Ужгородського районів Закарпатської області.

На північ від Анталовецької Поляни розташований хребет Синаторія, на схід — гора Маковиця (978 м), на південний захід — гора Діл (793 м). Західні схили гори спускаються в долину річки Уж, північні — в долину річки Тур'ї.

Найближчі населені пункти: с. Анталовці, с. Оріховиця, с. Кам'яниця.

Загальні відомості

Висота 968 м. Північні та північно-західні схили круті, південні та східні — більш пологі. Вкрита майже суцільними лісами (дуб, граб, бук). Тут ростуть червонокнижні види рослин підсніжник звичайний, беладона, лілія лісова, з характерних представників фауни трапляються сови, дятли, сарни, борсуки, куниці тощо.

Цікаві факти

На вершині гори і на її схилах залишилось чимало слідів бурхливого минулого Анталовецької Поляни.

  • При самій вершині розташована воронкоподібна западина, що утворилася внаслідок виверження давнього вулкана. Зі сходу кратера воронку оточує мальовнича група базальтових стрімчаків.
  • На північ від вершини на висоті 700 м розташоване Ворочівське озеро вулканічного походження.
  • У долині річки Уж (на північно-східній околиці села Кам'яниці) нависають над водою Ворочівські скелі (місцева назва — Скалка). Над ними на віднозі Анталовецької Поляни виросла із скелі Кам'яна Квітка — вулканічна лава зіткнулася з водою і швидко застигла, утворивши форму пуп'янка квітки.
  • З південного боку горба, на якому височить Невицький замок, стоїть стовп вулканічного туфу заввишки 10 метрів. На його вершині росте дерево. (Див. Стовп з вулканічного туфу 10 м).
  • За годину ходьби від замку (вбік вершини) біля стрімкого повороту дороги розташована кам'яна чаша, витесана з суцільного шматка андезиту. В чашу спадає вода з джерела.
  • Гора відома тим, що на ній розбилися два літаки. Сліди від аварії збереглися донині.

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.