Антигуа-Гватемала

Антигуа-Гватемала (ісп. La Antigua Guatemala, відома також як Antigua або La Antigua) місто в центральних високогір'ях Гватемали, відоме своєю добре збереженою архітектурою, що сформуавалася під впливом іспанських мудехарів[1] і стилю Бароко у вигляді великого числа будинків та церков колоніального періоду. З 1979 року місто занесене до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Антигуа-Гватемала
Antigua Guatemala
Арка Санта-Катаріна
Арка Санта-Катаріна

Герб
Прізвисько: Antigua або La Antigua
Координати: 14°34′ пн. ш. 90°44′ зх. д.
Країна Гватемала
Департамент Сакатепекес
Населення (2007)
 - Усього 34,685
Антигуа-Гватемала
Розташування міста на мапі Гватемали

Антигуа-Гватемала є адміністративним центром муніципалітету з такою ж назвою та департаменту Сакатепекес.

Історія

Житло селянина в руїнах колоніальної будівлі та вулкани Фуего (ліворуч) і Акатенанго на задньому плані

«Антигуа-Гватемала» (La Antigua Guatemala) означає іспанською «стара Гватемала», це місто було третьою столицею Гватемали. Перша столиця була заснована на місці міста майя-какчикель, зараз відомого як Ішімче, 25 липня 1524 року, у День Святого Якова та був названий Сантьяго-де-лос-Кабальєрос-де-Гоатемалан, а світий Яков став його покровитетем. Після кількох повстань народу какчикель столиця була перенесена на зручнішу ділянку у долині Альмолонга 22 листопада 1527 року, із збереженням оригінальної назви. Зараз це місто відома як Сьюдад-В'єха (Ciudad Vieja — «старе місто»). Коли це місто було зруйноване 11 вересня 1541 року в результаті селю, що зійшов з вулкана Агуа[2], уряд колонії знову вирішив перенести столицю, цього разу в долину Панчой. В результаті 10 березня 1543 року іспанці заснували місто, що зараз називається Антигуа-Гватемала, під назвою Сантьяґо-де-лос-Кабальєрос. Протягом понад 200 років це місто служило столицею уряду військового губернатора генерал-капітанства Гватемала, великого регіону, що включав майже всю Центральну Америку та сучасний мексиканський штат Чіапас. В 1566 року король Філіп II надав місту титул «Muy Noble y Muy Leal» («найблагородніший та найлояльніший»).

Максимального населення у 60 тис. мешканців місто досягло в 1770-х роках. Серія землетрусів у 1773 році зруйнувала значну частину міста, що привело до третього перенесення столиці. В 1776 році Іспанська корона наказала перенести її у безпечніше місце в Храмовій долині, де зараз розташована Гватемала, сучасна столиця країни. Це місто не отримало старої назви та було назване Нуева-Гватемала-де-ла-Асунсьйон (Nueva Guatemala de la Asunción), а його святим-покровителем стала Діва Вознесіння. Пошкоджене місто Сантьяго-де-лос-Кабальєрос було наказано залишити, хоча і не всі мешканці виконали цей наказ, і місто продовжило існувати, з того часу під назвою Антигуа-Гватемала — «Стара Гватемала». Незважаючи на значний приріст населення в 20 столітті, на початок 21 століття місто досягло лише половини колишнього населення (34 685 мешканців станом на 2007 рік).

Туристичні місця

Антигуа-Гватемала
Antigua Guatemala [3]
Світова спадщина
Антигуа-Гватемала
14°33′24″ пн. ш. 90°44′01″ зх. д.
Країна  Гватемала
Тип Культурний
Критерії ii, iii, iv
Об'єкт  65
Регіон Латинська Америка і Кариби
Зареєстровано: 1979 (3 сесія)

 Антигуа-Гватемала у Вікісховищі
Реконструйований фонтан у Центральному парку

В центрі міста розташований Центральний парк (Parque Central), реконструйований фонтан на його території є популярним місцем зустрічей та відпочинку. Навколо парку розташована більшість архітектурним пам'яток міста, такі як арка Санта-Катарина.

Антигуа також відома своїми релігійними святами протягом Великого посту, Святого тижня та Великодня. Кожної неділі протягом Великого посту один з приходів проводить процесію вилицями міста.

Головною статтею економіки міста зараз є туризм.

Важливі будівлі та туристичні пам'ятки
  • Церква і конвент Капуцинів
  • Собор Сан-Хосе
  • Руїни старого собору Сан-Хосе
  • Музей старої зброї
  • Церковна школа Христа
  • Церква Сан-Франсіско
  • Музей Санто-Домінґо
  • Музей старої книги
  • Музей колоніального мистецтва, колишній університет Сан-Карлос
  • Музей нефритових виробів
  • Студія і галерея мистецтва Марії Ескенасі
Арка Санта-Катаріна, що сполучає дві частини Старого Конвенту, вулкан Агуа на задньому плані
Вулкани

Біля міста розташовані три великих вулкана.

Найвеличнішим є Агуа («водяний вулкан») на південь від міста, висотою близько 3766 м. Місцеві мешканці, майя-какчикель, називають його Унапу́ (Hunapú), проте він став відомим як «водяний» після того, як селевий потік з нього зруйнував другу столицю Гватемали та змусив перенести її на місце сучасного Антигуа.

На захід від міста знаходяться ще дві вулканічних вершини: Акатенанго (висота близько 3976 м) останнього разу вивергався у 1972 році, а Фуего («вогняний вулкан», висота 3763 м), відомий постійною активністю на низькому рівні, хоча значні виверження останнім часом не відбувалися.

Галерея

Посилання

  1. Buriedmirror.com, посилання на S.D. Markman, Colonial Architecture of Antigua Guatemala
  2. Agua Volcano. Smithsonian Institute Global Volcanism Program. Архів оригіналу за 27 червня 2013. Процитовано 3 серпня 2008.
  3. * Назва в офіційному англомовному списку

Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.