Антонов Анатолій Іванович

Анатолій Іванович Антонов (рос. Анатолий Иванович Антонов; нар. 15 травня 1955 року) російський дипломат і військовий. Надзвичайний і Повноважний Посол РФ в США з 21 серпня 2017 року[1].

Анатолій Іванович Антонов
Анатолий Иванович Антонов
Анатолій Іванович Антонов
Надзвичайний і повноважний посол Російської Федерації в США
Нині на посаді
На посаді з 21 серпня 2017
Президент Володимир Путін
Прем'єр-міністр Дмитро Медведєв
Попередник Сергій Кисляк
Заступник міністра закордонних справ Російської Федерації
28 грудня 2016  21 серпня 2017
Президент Володимир Путін
Заступник міністра оборони Російської Федерації
2 лютого 2011  28 грудня 2016
Президент Володимир Путін
Прем'єр-міністр Дмитро Медведєв
Попередник невідомо
Наступник Олександр Фомін
Народився 15 травня 1955(1955-05-15) (66 років)
Омськ, РРФСР, СРСР
Відомий як дипломат
Громадянство  СРСР Росія
Освіта Московський державний інститут міжнародних відносин
Політична партія Єдина Росія
Звання
Генерал армії
Нагороди
Висловлювання у Вікіцитатах

Медіафайли у Вікісховищі

Заступний міністра закорджонних справ РФ (20162017). Заступник міністра оборони РФ (20112016). Кандидат економічних, доктор політичних наук. Має військове звання генерал армії РФ.

У зв'язку з участю у захопленні Криму Росією, Антонов у 2015 році внесений в санкційні списки Євросоюзу[2], Канади[3], Швейцарії, Норвегії та України[4].

Життєпис

Народився 15 травня 1955 року в Омську. У 1978 році закінчив Московський державний інститут міжнародних відносин, факультет міжнародних економічних відносин та у 1984 році аспірантуру при МДІМВ.

У 1978 році вступив на роботу в Міністерство закордонних справ СРСР. Обіймав різні посади в закордонних представництвах і центральному апараті МЗС СРСР, потім в Міністерстві закордонних справ Російської Федерації.

У 2004—2011 роках — директор Департаменту з питань безпеки і роззброєння Міністерства закордонних справ Російської Федерації. Очолював російські делегації на міжнародних переговорах із різної військово-політичної проблематики, в тому числі конференціях з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, конвенцій про заборону хімічної і біологічної зброї, переговорам з США щодо подальшого обмеження стратегічних наступальних озброєнь і протиракетної оборони, за багатосторонніми механізму експортного контролю. Неодноразово брав участь в роботі сесій Генеральної асамблеї ООН. Загальний стаж роботи в Міністерстві закордонних справ Радянського Союзу і Росії становить понад 30 років.

2 лютого 2011 — призначений заступником Міністра оборони Російської Федерації[5]. Відповідав за проблематику міжнародного військового та військово-технічного співробітництва, в тому числі в частині підготовки міжнародних угод у відповідній області. Курирував роботу головного управління міжнародного військового співробітництва та управління з контролю за виконанням договорів (Національний центр по зменшенню ядерної небезпеки). Систематично залучався до публічних коментарів з актуальних військово-політичних тем, брав участь в роботі профільних науково-аналітичних конференціях. Відповідав за організацію контактів Міноборони Росії з військовими відомствами зарубіжних країн.

У зв'язку з російською військовою агресією в Україні та анексії Криму, в лютому 2015 року внесений до санкційних списків Євросоюзу і Канади, у вересні 2015 року — до санкційного списку України.[6][7].

18 грудня 2016 року призначений заступником Міністра закордонних справ Російської Федерації. У МЗС Росії курирує питання військово-політичної безпеки.

Після президентських виборів в США, постало питання про заміну посла Кисляка в США, який працював на цій посаді вісім років. Анатолій Антонов називався в пресі як найбільш ймовірний кандидат на цю посаду. 11 травня 2017 року МЗС Росії вніс кандидатуру Анатолія Антонова в Федеральні збори Російської Федерації для розгляду призначення на посаду Надзвичайного і повноважного посла Російської Федерації в США. Призначення було схвалене Державною Думою Федеральних зборів Російської Федерації і Радою Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації.

21 серпня 2017 року указом Президента Росії був призначений на посаду посла Російської Федерації в США[8].

Приватне життя

Персональні дані Антонова в РФ засекречені. В ЗМІ не можна знайти жодної згадки про його сім'ю та дітей. Офіційний життєпис також надзвичайно стислий. Як підкреслив часопис Українська правда, «такої короткої офіційної біографії, як у нього, немає в жодного із чинних заступників МЗС РФ. Російський МЗС не розкриває інформацію про перші 24 роки його дипломатичної кар'єри і лише коротко зазначає, що він „обіймав різні посади в ЦА та за кордоном“, навіть без згадки про країни»[4]

Обструкція в США

На початку листопаду 2017 Антонов заявив про відмову конгресменів США з ним‍ зустрічатися. Анатолій Антонов повідомив, що на всі його спроби зустрітися з членами Конгресу США він отримав відмови.

Можу вам сказати, що на всі мої запити в Конгрес мені відмовлено.[9]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.