Апетит

Апети́т (лат. appetitus — прагнення) — емоційне відчуття, яке пов'язане з потребою споживання їжі, характеризується вибірковим відношенням якості їжі, залежить від багатьох факторів і, зокрема, від відчуття голоду.

Механізм виникнення апетиту складний, він залежить як від безумовних рефлексів на їжу, так і від численних умовних. Апетит визначається багатьма факторами. Добрий апетит є одним з істотних показників норм, життєдіяльності організму і водночас, як показали дослідження І. П. Павлова та його учнів, важливою передумовою її. Апетит слід відрізняти від відчуття голоду, що зумовлюється збіднінням організму на необхідні для його життєдіяльності речовини. При більшості захворювань апетит знижується, але іноді він буває хворобливо підвищеним (деякі нервово-психічні захворювання, діабет, ожиріння) або спостерігається хворобливий потяг (зокрема, при вагітності) до вживання в їжу незвичайних речовин — крейди, деревного вугілля.

Відсутність апетиту

Причинами відсутності апетиту можуть бути як не патологічні причини, такі як переїдання, недосипання, перевтома і так далі, так і патологічні, наприклад дисбактеріоз, ендокринні хвороби, хронічні хвороби шлунка, психічні захворювання, інтоксикація, вірусні та інфекційні захворювання та інші.[1]

Регулювання апетиту

Значною мірою апетит залежить від психіч. діяльності людини.

Див. також

Примітки

  1. Чому пропадає апетит?. 12 травня 2018. Процитовано 16 березня 2019.

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.