Голод

Голод — стан людини, у якому їй не вистачає їжі для здорового життя. Голод пов'язаний з умовами життя людини. В сучасному світі, де людина отримує засоби існування від суспільства, голод — переважно суспільне явище і проблема. В сучасному глобальному суспільстві 862 млн людей страждають від голоду або недоїдання.[1]

Пам'ятник у Дубліні, про пам'ять великого голоду в Ірландії 1845 — 1849 роках

Голод звичайно пояснюють нестачею джерел харчування, багато західних благодійних організацій, такі як Міжнародний Червоний Хрест, допомагають голодуючим і пропонують зайнятися виробництвом продуктів харчування, а не політикою. Інша теорія виникнення голоду стверджує, що він виникає тоді, коли одна суспільна група втрачає можливість обмінювати свою працю чи майно на їжу.

Історія голоду

«Запали свічку 2015» - Зупини голод в своїй сторонці! Пошана для тих хто пішов під час Голодоморів 1932-1933

У Західній Європі явища масового голоду, викликані неврожаєм і війнами відомі з найдавніших часів і до середини XIX ст. На землях Русі (Русь, Велике князівство литовське, Річ Посполита, Російська імперія, СРСР) явища голоду, пов'язані з неврожаєм і війнами також відомі з найдавніших часів, згадки про них зустрічаються ще в літописах. На землях України в 1830-х роках був голод. Відомі цукрозаводчики брати Яхненки і Симиренки за свій кошт годували кілька тисяч бідних селян. Останні явища масового голоду на землях сучасної України — голодомори 1921–1923 , 1932–1933 і 1946-1947 років, здійснені авторитарним більшовицьким режимом як акт геноциду українського народу.

Див. також

Примітки

Джерела

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.