Архіваріус
Архіва́ріус — працівник, який проводить роботу з архівами.
Етимологія
В українську мову термін «Архіваріус» — начальник архіву прийшов з латинської мови: лат. archivarius від лат. archivum — архів ← дав.-гр. ἀρχεῖον, ἀρχήϊον — Урядова будівля, резиденція державної або міської влади, відомство[1][2].
Завдання та обов'язки
Проводить роботу з ведення архівної справи на підприємстві. Організовує і забезпечує зберігання документів, які надійшли до архіву. Приймає та реєструє документи, які надійшли на зберігання, від структурних підрозділів підприємства, роботу з якими у діловодстві закінчено. Бере участь у розробленні номенклатури справ, перевіряє правильність формування та оформлення справ під час їх передавання до архіву.
Згідно із чинними правилами шифрує справи. Систематизує і розміщує справи, веде їх облік. Готує зведені описи справ постійного і тимчасового термінів зберігання, а також акти для передавання справ на державне зберігання, на списання і знищення матеріалів, строки яких минули. Бере участь у роботі з експертизи наукової та практичної цінності архівних документів.
Стежить за станом документів, їхнім своєчасним відновленням, дотриманням у приміщеннях архіву умов, необхідних для забезпечення їхнього збереження. Контролює додержання правил протипожежного захисту в приміщеннях архіву. Видає архівні копії та документи, готує необхідні довідки на основі відомостей, які є в документах архіву, веде їхній облік. Готує необхідні дані для складання звітності щодо роботи архіву. Вживає заходів щодо використання в роботі сучасних технічних засобів.
Повинен знати: нормативні правові акти, положення, інструкції, інші керівні матеріали та документи з ведення архівної справи на підприємстві; порядок зберігання і використання архівних документів; державну систему діловодства; порядок оформлення справ і підготовки їх до зберігання та користування, складання описів справ постійного і тимчасового терміну зберігання, актів про видалення та знищення документів та справ; порядок ведення обліку і складання звітності, структуру підприємства; основи організації праці, правила експлуатації технічних засобів; основи законодавства про працю; правила протипожежного захисту.
Примітки
- Словарь иностранных слов, вошедших в состав русского языка под ред. Чудинова стр. 121
- Древнегреческо-русский словарь Дворецкого «ἀρχήϊον». Архів оригіналу за 28 грудня 2014. Процитовано 23 травня 2019.