Афроамериканці

Афроамерика́нці (англ. African Americans) — громадяни чи мешканці США, предками яких були представники чорношкірих народів Африканського континенту.

Афроамериканці
African Americans
Кількість 42 020 743
Ареал  США: Південь США
Близькі до: негроїдної раси
Релігія баптизм, іслам сунітської течії

Більшість афроамериканців походять від рабів, завезених у 1619—1865 роки з Африки на територію сучасних Сполучених Штатів. Водночас, значну частину чорношкірих американців складають ті, хто добровільно іммігрував до США з Африки, Карибських островів, Центральної та Південної Америки тощо. Самі афроамериканці не визнають їх за афроамериканців, а визнають такими лише нащадків рабів[джерело?].

Афроамериканці — найбільша расова меншина США і друга за кількістю расова група (після білих)[джерело?].

2008 року президентом США вперше у історії було обрано афроамериканця Барака Обаму, матір якого була білою американкою, а батько — іммігрантом з Кенії. Через таке походження частина афроамериканців не визнає його афроамериканцем[джерело?].

Демографія

Відсоток афроамериканців за штатами у США станом на 2010 рік:
   менше 2 %
   2–5 %
   5–10 %
   10–15 %
   15–20 %
   20–25 %
   25–30 %
   30–35 %
   35–40 %

За даними Бюро перепису населення, у США мешкає 38,9 мільйона афроамериканців, дані перепису населення 2010 року, що становить 12,9 % від всього населення. З-поміж афроамериканців мулатами є близько 17-18 %, самбо, мають домішок індіанської крові, близько 3-5 %, а також азійської та латиноамериканської крові — близько 1-2 %.

Імена

На відміну від європейської культури, де ім'я і прізвище означають власне ім'я та ім'я роду, в афроамериканців ім'я означає власне ім'я, тоді як прізвище не є власним родовим іменем афроамериканців, а є родовим іменем рабовласника, яких дав рабам своє прізвище, як ознаку того, що вони є його власністю.

Див. також

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.