Багадаїс рудочеревий

Багадаїс рудочеревий[2] (Prionops rufiventris) — вид горобцеподібних птахів родини вангових (Vangidae).

?
Багадаїс рудочеревий
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Вангові (Vangidae)
Рід: Багадаїс (Prionops)
Вид: Багадаїс рудочеревий
Prionops rufiventris
(Bonaparte, 1853)
Посилання
Віківиди: Prionops rufiventris
ITIS: 562468
МСОП: 22707783

Поширення

Вид поширений в Центральній Африці. Трапляється на півдні Камеруну, материковій частині Екваторіальної Гвінеї, Центральноафриканській Республіці, північній та західній частині Габону, Кабінді та частині Республіки Конго, в Демократичній Республіці Конго та на заході Уганди. Живе в первинних і вторинних тропічних лісах, а також у тунельному лісі, до 1450 м висоти.

Опис

Птах завдовжки 20–22 см, вагою 37-63 г. Це птах з міцною статурою, великою квадратною та витягнутою головою, міцним і загостреним конічним дзьобом, округлими крилами, середнім хвостом з квадратним кінцем, сильними і товстими ногами, хоча не дуже довгими. Шия, спина, крила і хвіст глянцево-чорні з синім відтінком, голова попелясто-сіра. Груди білі, живіт і боки цегляно-червоні. Дзьоб і ноги мають рожевий колір. Очі, досить великі, жовті або коричнево-сіруваті, з неопереним рожевим навколоочним кільцем.

Спосіб життя

Птахи живуть групами до десяти особин. Полює на комах, інших безхребетних та їхніх личинок. Розмножується у будь-який період року з піком у у грудні-лютому. Гнізда будуються в гущі рослинності. Усі члени групи допомагають у догляді за потомством.

Підвиди

  • Prionops rufiventris rufiventris (Bonaparte, 1853) — більша частина ареалу;
  • Prionops rufiventris mentalis (Sharpe, 1884) — поширений у східній частині ареалу, зайнятому видом (схід ДР Конго та Уганда).

Примітки

  1. BirdLife International (2017). Prionops rufiventris: інформація на сайті МСОП(версія 2021.1) (англ.) 4 квітня 2021
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.