Багатостороння агенція з гарантій інвестицій

Багатостороннє агентство з гарантування інвестицій (Аге́нтство з багатосторо́ннього гарантува́ння інвести́цій; англ. Multilateral Investment Guarantee Agency, MIGA) — одна з п'яти інституцій Групи Світового банку, заснована в 1988 році. Місцезнаходження Вашингтон. Нараховує 181 члена[3]. Україна стала членом MIGA з 1994 року.

Multilateral Investment Guarantee Agency
Тип міжурядова організація
міжнародна організація
Засновано 1988
Засади Convention Establishing the Multilateral Investment Guarantee Agencyd
Галузь international governmental or non-governmental organizationsd[1]
Штаб-квартира Вашингтон
Керівник Keiko Hondad
Материнська
організація
Світовий банк
Членів 181 держава-член[2]
Вебсайт miga.org

Періодичність і місце проведення засідань керівного органу: Щорічні пленарні засідання Рад керуючих Світового банку та МВФ проводяться: 2 роки поспіль — у Вашингтоні, США, кожний третій рік — в іншій країні.

Основні цілі

Основні цілі:

  • сприяння збільшенню притоку інвестицій в країни, що розвиваються, через надання гарантій, включно страхування, по некомерційним ризикам;
  • здійснення досліджень, збір і поширення інформації для сприяння інвестуванню;
  • надання технічної допомоги країнам, проведення консультацій з інвестиційних питань.

Організаційна структура

Організаційна структура:

  • Рада керуючих;
  • Директорат;
  • Комітет з розвитку;
  • Президент.

Рада керуючих складається з тих самих осіб, що й Рада керуючих МБРР і виконує такі ж функції щодо цілей MIGA. Директорат складається з 24 виконавчих директорів та їх заступників. Президент МБРР за посадою є головою Директорату MIGA. Директорат займається поточними справами.

Комітет з розвитку являє собою групу міністрів великих країн; вони здійснюють моніторинг з проблем розвитку в сфері економіки й фінансів.

Президент MIGA призначається Директоратом за пропозицією президента МБРР. Займається організаційною роботою.

Основні напрямки діяльності MIGA

Вона була утворена з тим, щоб забезпечити потенційних інвесторів до країн, що розвиваються, від некомерціиних ризиків і таким чином стимулювала туди потоки інвестицій. До некомерційних ризиків належать: війни, соціальні вибухи, експропріація вкладеного капіталу, неможливість переказу прибутку за кордон і таке інше.

Гарантії надають тільки інвесторам із країн-членів MIGA. Строк гарантій — 15-20 років на прямі інвестиції, на позики — понад три роки. Основна вимога надання гарантій: інвестор повинен бути резидентом країни-члена БАГІ; інвестицію ж можна призначати для будь-якої країни, навіть такої, що не входить до MIGA.

Гарантії MIGA, по суті, є страховкою, за одержання якої треба сплатити від 0,25 % до 1,25 % за кожні 100 доларів вартості гарантії. За станом на середину 1997 р. MIGA видало гарантій на суму 3,4 млрд доларів.

MIGA надає консультативні й рекламні послуги через спеціальний Департамент політичних і консультативних послуг.

Участь України в Багатосторонньому агентстві з гарантій інвестицій

  • Дата набуття Україною членства: 27.07.1994 р.;
  • Підстава для набуття членства в міжнародній організації: Закон України від 03.06.1992 № 2402-ХХІІ «Про вступ України до МВФ, МБРР, МФК, МАР та БАГІ»[4];
  • Статус членства: Повноправний член;
  • Характер фінансових зобов'язань України: Фінансові зобов'язання відсутні;
  • Обсяг фінансових зобов'язань України на 2017 рік: Внесок не нараховується;
  • Центральний орган виконавчої влади, відповідальний за виконання фінансових зобов'язань: Міністерство фінансів України.[5]

Представництво в Україні: Представництво Світового банку.

Виноски

Література

  • В. А. Вергун. Багатостороннє агентство з гарантій іноземних інвестицій // Українська дипломатична енциклопедія: У 2-х т./Редкол.:Л. В. Губерський (голова) та ін. — К: Знання України, 2004 — Т.1 — 760с. ISBN 966-316-039-X

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.