Група Світового банку

Група Світового банку — група із п'яти міжнародних організацій, що надає позики, як правило, бідним країнам. Банк було засновано 27 грудня 1945. Складається з п'яти установ:

Група Світового банку
Тип організація
Засновано 27 грудня 1945
Країна  США[1]
38°53′57″ пн. ш. 77°02′33″ зх. д.
Дочірня(і)
організація(ї)
Світовий банк
Міжнародний банк реконструкції та розвитку
Вебсайт worldbank.org

 Група Світового банку у Вікісховищі

Термін «Світовий банк» в цілому відноситься до МБРР і МАР, в той час як Група Світового банку використовується для позначення усіх п'яти установ колективно.

З 2004 Група Світового банку щорічно публікує Звіт «Ведення бізнесу» (англ. Doing Business Report), в якій досліджуються регуляторні правила, що підвищують чи обмежують ділову активність.

Загальна мета  банку полягає в скороченні бідності в усьому світі шляхом зміцнення економіки бідних країн. Його метою є підвищення рівня життя населення, відповідно до Цілей розвитку тисячоліття, шляхом сприяння економічному зростанню і розвитку. Банк орієнтує свою кредитну діяльність і діяльність з нарощування потенціалу, які базуються на двох основних принципах: створення клімату для інвестицій, робочих місць та сталого економічного зростання, та інвестування в бідних людей, що дає їм можливість брати участь в процесі розвитку. До Світового банку входить 184 країн-членів, які складають Ради керуючих. Основні операції при невеликій групі, Рада виконавчих директорів, делегуються президентом банку, який діє як голова ради директорів. Банк має штат близько 10.000 співробітників. У 2003 році Група Світового Банку надала 18,5 млрд доларів для операцій в більш ніж 100 країнах, що розвиваються. Серед його основних публікацій є щорічна Доповідь про світовий розвиток.

Голова:  Пан Джеймс Вулфенсон (США)

Штаб-квартира:  1818 H Street NW, Washington, D.C. 20433, USA

Література

  • В. Батрименко. Світовий банк, Група Світового банку, СБ (World Bank Group, WB) // Політична енциклопедія. Редкол.: Ю. Левенець (голова), Ю. Шаповал (заст. голови) та ін. — К.:Парламентське видавництво, 2011. — с.655 ISBN 978-966-611-818-2

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.