Багіра (пантера)

Багіра (англ. Bagheera; гінді बघीरा; урду بگیڑہ Baghīrā/Bagīdah) — персонаж «Книги джунглів» та «Другої книги джунглів» Редьярда Кіплінга. За книгою Кіплінга Багіра — самець.

Багіра
англ. Bagheera
Поява 1894
Перша поява Брати Мауглі
Остання поява Друга книга джунглів
Автор Редьярд Кіплінг
Виконавець Бен Кінґслі і Крістіан Бейл
Інформація
Стать чоловіча
 Багіра у Вікісховищі

Ім'я

Згідно з автором, Багіра — це «леопард» (гінді बघीरा), зменшене від Bagh (बाघ), тигр.[1] Однак французький археолог Жан Перро стверджує, що у випадку цього імені (подібно до Балу і Каа) Кіплінга надихнув давньоєгипетський трактат «Бесіда зневіреного зі своїм духом».[2]

Опис

Багіра народився в неволі в звіринці раджі в Удайпурі. Після смерті матері почав сумувати за свободою, а коли досить підріс і став сильним, то зміг зламати замок клітки і втекти до джунглів. Все це Багіра одного разу розповідає Мауглі, і показує на шиї під підборіддям безшерсте місце — слід від нашийника, і ніхто, крім нього, не знає, що він колись був прикутий ланцюгом.

В джунглях завдяки своїй хитрості та спритності завоював повагу всіх звірів, крім тигра Шерхана. За словами Багіри — він гірше за Шерхана, тому що знає людські звичаї. Оскільки Багіра виріс серед людей, у нього є розуміння того, що людина — цар звірів, тому Багіра першим з мешканців джунглів визнає Мауглі. Як і інші звірі, він не може витримати погляду Мауглі, але розуміє чому: Мауглі розумний, він людина.

За книгою Кіплінга Багіра - самець, але в класичних російському і польському перекладах «Мауглі», а також в радянському мультфільмі «Мауглі», Багіра — жіночого роду. Багіра-жінка дуже елегантна, витончена, насмішлива, гарна. Багіра — втілення жіночої краси, гармонії, характеру, душі джунглів.

Примітки

  1. Rudyard Kipling. Kipling's list of names in the stories. Author's Note for the definitive Sussex Edition of Kipling's works (Vol. X11, pages 471—478.(англ.)
  2. Perrot, Jean. «Bram Stoker, Rudyard Kipling, Oscar Wilde et la Franc-Maconnerie lyrique de l'enfant divin». // Revue des Sciences Humaines 99 (1992): 183—205. цит. Children's Literature Association Quarterly, Volume 19. С. 78.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.