Байдаківський мікрорайон

Байдаківський мікрорайон, Байдаківка (до 2016 Жовтневий мікрорайон) — житловий масив міста Олександрія, колишнє селище міського типу.

Байдаківський мікрорайон
Олександрія
Байдаківський мікрорайон

Школа №7 з вулиці Трудових резервів
Загальна інформація
48.654374° пн. ш. 33.074489° сх. д. / 48.654374; 33.074489
Країна Україна
Адмінодиниця Олександрія
Поштовий індекс 28000
Телефонний код 5235
Головні вулиці Трудових резервів, Дружби народів
Заклади освіти
та культури
Школа № 7, ПТУ №33, дитячий садок-ясла №7
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap
Карта
Байдаківський мікрорайон
Байдаківський мікрорайон (Україна)

Розташування

Байдаківський мікрорайон знаходиться на правому березі Інгульця. Він є найбільш відокремленим житловим масивом міста і не межує безпосередньо з іншими заселеними кварталами. Колишнє селище розташовується на узвишші, на півночі воно обмежене водоймою Перемозького водосховища, на півдні знаходяться дачні масиви та індустріальна зона, більшість підприємств якої припинили роботу, а раніше входили до складу холдингу «Олександріявугілля». Також на південь розташовується колишній Байдаківський буровугільний розріз, перетворений на штучне озеро.

На заході Байдаківський сполучається дорогою з автотрасою 1205, на сході з району є виїзд на магістральну вулицю Героїв Сталінграду.

Історія

Селище Жовтневе виникло у другій половині 1940-их років як робітниче послення у зв'язку з інтенсивним розвитком буровугільної промисловості. Багато підприємств, такі як Олександрійська ТЕЦ 1-2, Байдаківська брикетна фабрика, Байдаківський вугільний розріз, знаходилися безпосередньо поруч із селищем. Селище отримало статус смт 1949 року, у той час воно підпорядковувалося Олександрійській міській раді[1], пізніше було приєднане до Олександрії.

19 лютого 2016 в рамках процесу декомунізації, мікрорайон Жовтневий було перейменовано на Байдаківський мікрорайон, за назвою першого на Олександрійщині, Байдаківського буровугільного розрізу, що знаходиться поруч. [2].

Опис

Мікрорайон являє собою переважно малоповерхову приватну забудову. Центр розташовується в західній частині, тут знаходиться декілька багатоповерхових житлових будинків та гуртожитків, школа І-ІІ ступенів № 7[3], Професійно-технічне училище 33[4], дитячий садок-ясла № 7[5], Олександрійська психіатрична лікарня, Олександрійський благодійний центр соціальної реабілітації наркоманів та алкоголіків «Ковчег», що займає будівлю колишнього дитячого садка, пожежна частина, кілька крамниць. Частина мікрорайону починаючи з вулиці Чехова й східніше, що частково відділена від решти масиву балкою зі струмком, має в народі назву Прохладна.

Пожежна частина Професійно-технічне училище № 33
Крамниця Центр реабілітації «Ковчег»

Див. також

Посилання

Примітки

  1. СССР. Административно-территориальное деление союзных республик на январь 1965 года. Справочник. С. 282
  2. Перейменування в Олександрії
  3. Сайт ЗНЗ № 7
  4. Професійно-технічне училище № 33. Архів оригіналу за 12 листопада 2014. Процитовано 12 листопада 2014.
  5. Інформація про заклад
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.