Байша-Шіаду (станція метро)

Б́айша-Шіа́ду (порт. Baixa-Chiado) — станція Лісабонського метрополітену. Це найглибша станція метро у Лісабоні — (45 м). Знаходиться у центральній частині міста Лісабон, Португалія. Належить одночасно двом лініям: на Синій лінії (або Чайки) знаходиться між станціями «Рештаурадореш» та «Террейру-ду-Пасу», на Зеленій лінії (або Каравели) — між станціями «Кайш-ду-Содре» та «Росіу». односклепінна станція глибокого закладення з кросплатформовою пересадкою. Дві платформи Зеленої лінії були введені в експлуатацію 25 квітня 1998 року, додаткову платформу для Синьої лінії введено в експлуатацію кілька місяців пізніше 8 серпня 1998[2]. Належить до першої зони, вартість проїзду в межах якої становить 0,75 євро[3]. Назва станції складається з двох частин: перша у перекладі з португальської мови означає «центр міста» (порт. Baixa), друга — означає назву однойменного пагорбу (порт. Chiado), на якому вона знаходиться.

Baixa-Chiado
Загальні дані
Тип односклепінна глибокого закладення з кросплатформовою пересадкою
Кількість 3
Тип 1 острівна и 2 берегові
Форма пряма
Дата відкриття 25 квітня 1998 (Зелена лінія)
8 серпня 1998 (Синя лінія)
Архітектор(и) Álvaro Siza Vieira
Художник(и) Ângelo de Sousa
Виходи до Центр міста «Байша»[1]
Час відкриття 6:30
Час закриття 1:00

Станція була побудована в зв'язку з необхідністю пов'язати Синю і Зелену лінії, а також продовжити Синю лінію до залізничного вокзалу Санта-Аполонія. Було вирішено побудувати єдиний підземний вестибюль для обох ліній, таким чином станція стала першою кросплатформовою станцією Лісабона.

Опис

Архітектор Álvaro Siza Vieira, художні роботи виконав Ângelo de Sousa. Станція має центральний вестибюль підземного типу, що має два виходи на поверхню. На станції заставлено тактильне покриття.

Режим роботи[4]

Відправлення першого поїзду відбувається з кінцевих станцій Синьої лінії:

Відправлення останнього поїзду відбувається з кінцевих станцій Синьої лінії:

Відправлення першого поїзду відбувається з кінцевих станцій Зеленої лінії:

Відправлення останнього поїзду відбувається з кінцевих станцій Зеленої лінії:

Галерея зображень

Посилання

Примітки


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.