Балюк Марко Миколайович

Марко Миколайович Балюк (24 березня 1909, Липки 1980, Київ) — радянський військовик, генерал-майор, депутат Верховної Ради УРСР 3-го та 4-го скликань (19511959 роки) від Київської областї УРСР.

Марко Миколайович Балюк
Народження 24 березня 1909(1909-03-24)
Липки
Смерть 1980(1980)
Київ
Поховання Лук'янівський військовий цвинтар
Країна  СРСР
Приналежність  Радянська армія
Вид збройних сил сухопутні війська
Рід військ ПУР
Роки служби 1931  ????
Партія КПРС
Звання  Генерал-майор
Війни / битви Німецько-радянська війна
Нагороди
Медаль «За бойові заслуги»

Біографія

Народився у 1909 році в селі Липках (нині Попільнянського району Житомирської області). Українець.

1931 року призваний на службу до РСЧА. У передвоєнні роки був стройовим командиром в наземній артилерії.

Брав участь у німецько-радянській війні. З червня 1943 року знаходився в діючих частинах на фронтах. Спочатку в званні підполковника займав посаду члена Військової Ради оперативної групи гвардійських мінометних частин Центрального фронту. Під час бойових операцій, що проводяться частинами 13-ї, 48-ї, 60-ї, 65-ї і 70-ї армій, особисто перебував на передовій і керував діями гвардійських мінометних частин.

Пізніше гвардії полковник Марко Балюк служив заступником по політичній частині командира — начальника політвідділу 10-го артилерійського корпусу прориву Резерву Головного Командування 1-го Українського фронту. Брав участь в боях за визволення Польщі, в тому числі особливо відзначився під час боїв в районі Сандомира і форсування Одеру, за що 27 січня 1945 командиром корпусу гвардії генерал-лейтенантом Кожуховим був представлений до ордена Леніна, однак вище командування знизило статус нагороди до ордена Червоного Прапора.

Після закінчення війни продовжив службу в Радянській Армії. У 1953 році йому було присвоєно військове звання гвардії генерал-майора. Обирався депутатом Верховної Ради Української РСР 3-го і 4-го скликань (19511959 роки). Служив на високих партійно-політичних посадах у частинах протиповітряної оборони Радянської Армії. У січні 1957 року призначений на посаду заступника начальника Військової радіотехнічної академії імені Маршала Л. О. Говорова по політичній частині.

Після звільнення в запас проживав в Києві. Помер в 1980 році, похований на Лук'янівському військовому кладовищі Києва.

Нагороди

Нагороджений трьома орденами Червоного Прапора, орденом Вітчизняної війни 2-го ступеня, двома орденами Червоної Зірки, орденом «Знак Пошани» та кількома медалями.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.