Бартоломео Манфреді

Бартоломео Манфреді (італ. Bartolomeo Manfredi, 25 серпня 1582 12 грудня 1622) — художник доби бароко в Римі, послідовник Караваджо. Малював релігійні образи, міфологічні і побутові сцени, портрети.

Бартоломео Манфреді

Народження 1582[1]
Остіано, Провінція Кремона, Ломбардія[1]
Смерть 12 грудня 1622(1622-12-12)[1]
  Рим, Папська держава[2][1]
Діяльність художник
Твори The Triumph of Davidd і St. John the Baptist Holding a Sheepd

 Бартоломео Манфреді у Вікісховищі
Бог війни Марс карає Амура

Біографія

Народився в містечку Остіано поблизу Кремони і Мантуї. Молодим перебрався в Рим. Його вчителем в Римі був художник Крістофоро Ронкаллі. Але значно більший вплив на Манфреді мали картини Караваджо. Манфреді використовував в своїх картинах і знахідки майстрів бароко. Мав майстерню в Римі, куди набирав учнів. Серед його учнів і помічників були талановитий Ніколо Реньєрі і Герард Сегерс. Помер в Римі у 1622 р.

Творчість

Манфреді добре засвоїв художню манеру Караваджо і навіть колорит його картин. Віддав належне і знахідкам майстрів римського бароко, не дуже органічно пов'язуючи їх з естетикою караваджизма (картина «Бог війни Марс карає Амура», Інститут мистецтв Чикаго). Органічним було використання знахідок Караваджо в портретах Бартоломео Манфреді («Портрет римського офіцера Бартоломео Кени», Харків, Україна), а також в побутових сценах.

Примусова відсутність Караваджо в Римі і його безглузда смерть у 1610 році позбавила Манфреді від сравді талановитого і могутнього конкурента. В жодній з своїх картин Манфреді не зміг наблизитися до глибин людської психології і розкриття трагічних сторін римської сучасності початку 17 століття. За зовнішню схожесть картин Манфреді з полотнами Караваджо їх добре купували і вивозили за кордон (наприклад, в Голландію). Але він посів лише скромне місце одного з римських послідовників геніального Мікеланджело да Караваджо, котрих було вдосталь і без нього.

Галерея

Країни світу, де зберігають твори Манфреді

  • Австрія
  • Голландія
  • Італія
  • Німеччина
  • Росія
  • США
  • Україна

Див. також


Примітки

Джерела

  • Всеволожская С. Н. и др. «Итальянская живопись 13-18 веков в собрании Эрмитажа», Л., «Искусство», 1964 (рос.)
  • государственный музей изобразительных искусств им. А. С. Пушкина, путеводитель, М., 1981 (рос.)
  • Західно-європейське мистецтво 14-18 століть. Світове мистецтво в музеях України, Київ, 1981.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.