Барі (аеропорт)

Аеропорт Барі імені Кароля Войтили (італ. Aeroporto di Bari-Karol Wojtyła) (IATA: BRI, ICAO: LIBD) — аеропорт, що обслуговує місто Барі, Італія, розташований за 8 км NW від центру міста. Аеропорт також відомий як аеропорт Палезе (італ. Aeroporto di Palese) — назва найближчого населеного пункту району. В 2015 році аеропорт обслуговував 4,673,652 пасажирів[1].

Аеропорт Барі імені Кароля Войтили
Aeroporto di Bari-Karol Wojtyła
ІАТА: BRI   ICAO: LIBD
Загальні дані
41°08′19″ пн. ш. 16°45′38″ сх. д.
Тип цивільний/військовий
Оператор Aeroporti di Puglia
Обслуговує
Барі, Італія
Розташування
Висота над р. м. 53 м / 177 фт
Вебсайт Aeroporto di BARI
Злітно-посадкові смуги
Напрямок Довжина Тип поверхні (PCN)
фт м
07/25 11,522 3,512 асфальт
Статистика (2017)
Пасажирообіг 4,673,652
Зміна пасажирообігу 2016–2017 +8,40
Джерело: anna.aero[1]
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 6299535
BRI
 Барі у Вікісховищі

Аеропорт є хабом для:

Історія

Спочатку Міжнародний аеропорт Барі будувався і використовувався як військова авіабаза. В 1960-х роках аеропорт був відкритий для прийому літаків цивільної авіації, запроваджено регулярні рейси авіакомпанії Alitalia в Рим, Катанію, Палермо, Анкону і Венецію. Всі маршрути пізніше були передані авіакомпанії Aero Trasporti Italiani (ATI) і виконувалися на літаках Fokker F27. З введенням ATI на регулярних рейсах лайнерів Douglas DC-9-30 виникла гостра необхідність у створенні нової злітно-посадкової смуги та будівництві окремого пасажирського терміналу, оскільки в якості нього використовувалася будівля військово-повітряних сил.

В 1981 році було введено в експлуатацію нова будівля вантажного терміналу, через деякий час яка стала будівлею терміналу пасажирського. В 1990 році в Італії проходив Чемпіонат світу з футболу і через виниклу необхідності в збільшенні кількості рейсів була розширена злітно-посадкова смуга аеропорту і модернізовано будівлю пасажирського терміналу.

Тенденція до подальшого збільшення обсягу пасажирських перевезень привела до максимального показника використання інфраструктури аеропорту, і в 2002 році було розпочато будівництво сучасного пасажирського терміналу, який був введений в експлуатацію в 2005 році. Паралельно з ним йшли роботи по реконструкції стоянок літаків, злітно-посадкових смуг і інших об'єктів аеропортового комплексу.

Будівництво нової сучасної диспетчерської вежі розпочалися в 2005 і закінчилися вже у наступному році. В 2006 році розширена злітно-посадкова смуга аеропорту, а з 2007 року знову запущений проект щодо подальшого розширення площ пасажирських терміналів аеропорту.

Авіалінії та напрямки, лютий 2020

АвіакомпаніяПункт призначення
Air CairoШарм-ель-Шейх
Aegean AirlinesСезонний: Афіни
Air DolomitiМюнхен
Air FranceСезонний: Париж-Шарль де Голль
AlbawingsТирана
AlitaliaМілан-Лінате, Рим-Ф'юмічіно
Сезонний: Шарм-ель-Шейх
AlMasria Universal AirlinesСезонний чартер: Шарм-ель-Шейх
Austrian AirlinesСезонний: Відень
Blue AirТурин
British AirwaysСезонний: Лондон-Гатвік
easyJetЛондон-Гатвік, Мілан-Мальпенса, Венеція
Сезонний: Берлін-Тегель, Манчестер, Нант
EurowingsКельн/Бонн, Штутгарт
Сезонний: Дюссельдорф, Гамбург
Iberia ExpressСезонний: Мадрид
LufthansaФранкфурт
LuxairСезонний: Люксембург
RyanairПариж-Бове, Берлін-Тегель, Берлін-Шенефельд, Бордо, Мілан-Бергамо, Болонья, Будапешт, Кальярі, Брюссель-Шарлеруа, Турин-Кунео, Дублін, Генуя, Франкфурт-Хан, Карлрсуе/Баден-Баден, Краків, Лондон-Станстед, Мадрид, Мальта, Мілан-Мальпенса, Піза, Прага, Рим-Ф'юмічіно, Севілья, Тревізо, Трієст, Турин, Валенсія, Веце
Сезонний: Ліверпуль, Маастрихт/Аахен
S7 AirlinesСезонний: Москва-Домодєдово
Scandinavian AirlinesСезонний: Копенгаген (з 29 червня 2020)[2]
SkyUpСезонний: Київ-Бориспіль (з 30 березня 2020)[3]
Swiss International Air LinesСезонний: Цюрих
TransaviaСезонний: Амстердам
Transavia FranceПариж-Орлі (з 3 квітня 2020)[4]
Сезонний: Нант (з 10 квітня 2020)[5]
Turkish AirlinesСтамбул-Аеропорт
VoloteaКатанія, Корфу, Палермо, Венеція, Верона
Сезонний: Афіни, Дубровник, Іракліон, Ібіца, Кефалонія (з 8 липня 2020),[6], Кос, Ліон (з 16 квітня 2020),[6], Марсель, Міконос, Ольбія, Пальма-де-Мальорка, Превеза, Родос, Санторіні, Скіатос, Спліт (з 8 липня 2020),[6], Закінф
VuelingБарселона
Wizz AirБухарест, Будапешт, Клуж-Напока, Гданськ (з 1 червня 2020),[7], Яси (з 1 серпня 2020),[8], Краків, Прага, Рига, Софія, Тімішоара, Відень, Варшава-Шопен
Сезонний: Катовиці, Лондон-Лутон, Вроцлав

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.