Бекетова Валентина Михайлівна

Біографія

Народилася 19 червня 1954 року у Дніпропетровську. Мати була домогосподаркою, а батько працював в «Міськбуді».

З 1961 по 1971 роки навчалася в загальноосвітній середній школі № 74 м. Дніпропетровська.

З 1972 по 1978 роки навчалася в Дніпропетровському державному (наразі національному) університеті на вечірньому відділені історичного факультету. Закінчила університет за спеціальністю: «історик, викладач історії та суспільствознавства».

З січня 1972 по лютий 1973 роки — секретарка в середній школі № 5 м. Дніпропетровська.

З лютого 1973 по квітень 1977 роки —друкарка в Науково-дослідному та проектно-конструкторському інституті чорної металургії старшим техніком.

З 18 квітня 1977 року — наукова співробітниця науково-просвітницького відділу Дніпропетровського історичного музею ім. Д. І. Яворницького.

З 1977 по 1989 роки — працювала старшою науковою співробітницею відділу історії краю сучасного періоду. Вивчала тему: «Сільське господарство Дніпропетровської області на сучасному етапі».

1989 рік — завідувачка відділу науково-просвітницької роботи.

З 1989 по 1996 роки — працювала на посаді ученої секретарки.

В 1993 році захистила дисертацію з теми: «Журнал „Исторический вестник“ і його місце в історичній науці кінця ХІХ — початку ХХ ст.», присуджено науковий ступінь кандидатки історичних наук.

З 16 січня 1996 рік по 19 жовтня 2017 рік — заступниця директора з наукової роботи.

13 жовтня 2009 рік — присуджено звання «Заслужений працівник культури України».

Трагічно загинула в автомобільній аварії 19 жовтня 2017 року на трасі недалеко від села Миколай-Поле[1], Запорозької області, коли поверталася з наукової конференції.

Родина


1975 рік, серпень — вступила до шлюбу. Чоловік Чернов Євген Абрамович (відомий у Дніпрі шахіст, чемпіон міста, області та України серед ветеранів), 1950 року народження, донька — Чернова Вікторія Євгенівна (акторка та режисер театру «Віримо!»), 1976 року народження. Онуки — Андрій та Ельдар-Давид.

Музейна та наукова діяльність

За 40 роботи в музеї В. М. Бекетова мала широке коло наукових зацікавлень, до якого входили теми з історії Дніпропетровщини-Катеринославщини, геральдика Подніпров'я, історія музейної справи та директорів історичного музею, історія шахового руху, світ дитинства, історія культури, персонологічні дослідження видатних діячі Дніпропетровщини, Почесні громадяни Дніпра, та багато інших тем.

Брала участь у науково-етнографічних експедиціях до цілинного радгоспу «Дніпропетровський», Тинди (Росія), Свердловська (Росія), Першоуральська (Росія) та інших міст.

Автор каталогів та науково-популярних праць: «Геральдична колекція ДІМ»[2], «Герби Придніпров'я», «Віхи музейної біографії», «Скарби музею Д. Яворницького» та ін. Упорядник та редактор 10-ти наукових збірників музею, написала більше 200 наукових та науково-популярних статей, публікацій в наукових збірниках, часописах, газетах. Була учасником понад 50-ти наукових конференцій, брала безпосередню участь в організації і проведенні багатьох наукових конференціях на базі Дніпропетровського національного історичного музею.

Активно займалася виставковою діяльністю. Самі яскраві виставки були присвячені: дітям (від народження до школи), почесним громадян Катеринослава-Дніпропетровська, до 85-річчя радіомовлення на Дніпропетровщині, з історії шахів на Дніпропетровщині[3], про виставку-загадку[4] та ін.

Авторка багатьох наукових проектів, два з яких отримали гранти Міжнародного Фонду «Відроження». Разом із Н. І. Капустіною, директором історичного музею, є авторкою проєкту та безпосереднім реалізатором проведення І-ІV Всеукраїнських музейних фестивалів[5]. Активно почала працювати над ідеєю ювілейного V музейного фестивалю.

Брала активну участь у розвитку музейної мережі Дніпропетровщини. За участю Бекетової були створені: музей історії Дніпропетровської міської санітарно епідеміологічної станції, музей історії села Вільного Солонянського району, музей історії Дніпропетровського обласного телерадіотрансляційного центру, музей історії розвитку фінансової системі Дніпропетровської області, музей "Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО" та ін. Надавала методичні поради та консультативну допомогу комунальним музеям та музеям на громадських засадах області.

Була доцентом кафедри фізичної і економічної географії Дніпропетровського національного університету, викладала курси «Географія культури світу», «Географія культури України», «Методика підготовки і проведення екскурсій», «Туристичний практикум». Також була доцентом Київського національного університету культури (Дніпропетровський філіал), де викладала курси культурології і історії української та зарубіжної культури.

Вибрана бібліографія

Примітки

  1. А. Панасенко. Большая потеря: в аварии под Запорожьем погибла заместитель директора исторического музея Днепра.
  2. В Днепропетровском историческом музее им. Д. И. Яворницкого представлена энциклопедия гербовой символики городов и районов Днепропетровщины.
  3. Неделя шахматного искусства в Днепропетровске.
  4. В Днепропетровске открылась уникальная выставка-загадка.
  5. Дніпропетровськ запрошує на ІV Всеукраїнський музейний фестиваль.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.