Бено Гутенберг

Бено Гутенберг (нім. Beno Gutenberg; 4 червня 1889 25 січня 1960.) — німецько-американський сейсмолог, який зробив важливий внесок у цю сферу досліджень Землі. Він був другом і наставником Чарльза Френсіса Ріхтера (Charles Richter).

Бено Гутенберг
нім. Beno Gutenberg
Народився 4 червня 1889(1889-06-04)[1][2][…]
Дармштадт, Німецький союз[3][4]
Помер 25 січня 1960(1960-01-25)[3][1][…] (70 років)
Пасадіна, окр. Л.-Анджелес, Каліфорнія, США[4]
·пневмонія[4]
Країна  Німеччина
 США
Діяльність сейсмолог, метеоролог, викладач університету, геолог, геофізик
Галузь сейсмологія[4]
Alma mater Геттінгенський університет (1911)[4]
Науковий ступінь доктор наук
Науковий керівник Еміль Віхерт
Знання мов німецька
Заклад Франкфуртський університет, Страсбурзький університет[4] і Каліфорнійський технологічний інститут[4]
Членство Шведська королівська академія наук, Американська академія мистецтв і наук, Національна академія деї Лінчеї, Seismological Society of Americad[4] і Національна академія наук США
Magnum opus Seismicity of the Earthd
Посада професор
Нагороди

Emil Wiechert Medald (1956)

медаль Вільяма Бовіd (1953)

Fellow of the Seismological Society of Americad

Біографія

Гутенберг народився в Дармштадті, докторський ступінь здобув 1911 року в Університеті Геттінгена. Його керівником був Еміль Віхерт. Під час Першої світової війни служив у німецькій армії в якості метеоролога. Обіймав різні посади в Страсбурзькому університеті. У 1918 році покинув університет, після того, як Страсбург став французьким містом. Протягом декількох років керував миловарнею свого батька. У 1926 році отримав погано оплачувану посаду молодшого професора в університеті Франкфурта-на-Майні.

Незважаючи на те, що вже в 1920-х роках Гутенберг був одним з провідних сейсмологів в усьому світі і, безумовно, провідним сейсмологом в Німеччині, він все ще залежав від положення на заводі свого батька. Проте він продовжував свої дослідження у вільний час. У 1928 році спроба стати наступником свого вчителя Еміля Віхерта в Геттінгенському університеті не вдалася. Він також не був прийнятий на посаду професора в Потсдамі.

Будучи євреєм, Гутенберг не зміг продовжити свою наукову кар'єру в Німеччині, в 1930 році він прийняв посаду професора геофізики в Каліфорнійському технологічному інституті в Пасадені. Він стає директором-засновником сейсмологічної лабораторії.

Гутенберг, у співпраці з Чарльзом Френсісом Ріхтером, зробив сейсмологічну лабораторію Каліфорнійського технологічного інституту провідним світовим центром з вивчення сейсмології.

Гутенберг залишався директором сейсмологічної лабораторії до 1957 року.

Див. також

Примітки

Джерела

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Бено Гутенберг

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.