Еміль Віхерт

Еміль Йоганн Віхерт (нім. Emil Johann Wiechert; 26 грудня 1861 19 березня 1928) німецький фізик відомий через потенціали Ліенара-Віхерта. Запропонував першу модель шаруватої будови Землі яка знайшла підтвердження. Також був одним з перших дослідників електронів. Став першим у світі професором геофізики у Ґеттінґенському університеті. Місячний кратер Віхерт названий на його честь.

Еміль Йоганн Віхерт
нім. Emil Johann Wiechert
Ім'я при народженні нім. Emil Johann Wiechert
Народився 26 грудня 1861(1861-12-26)
Тільзит, Королівство Пруссія
Помер 19 березня 1928(1928-03-19) (66 років)
Ґетінґен, Німеччина
Поховання Ґеттінґенське міське кладовищеd
Місце проживання  Німеччина
Країна  Німецький рейх
 Королівство Пруссія
Діяльність фізик, геофізик, астроном, сейсмолог, викладач університету
Alma mater Кенігсберзький університет,
Геттінгенський університет
Галузь фізика, геофізика
Заклад Геттінгенський університет
Посада професор
Аспіранти, докторанти Бено Гутенберг і Ernst August Anseld[1]
Членство Петербурзька академія наук, Академія наук СРСР, Російська академія наук, Прусська академія наук і Баварська академія наук
Відомий завдяки: Потенціал Ліенара — Віхерта

 Еміль Віхерт у Вікісховищі

Цитати

Матерія яку ми вважаємо головною складовою Всесвіту побудована з невеликих окремих складових, хімічних атомів. Варто підкреслити що сьогоднішнє слово "атом" вже не залежить від старих філософічних спекуляцій: ми точно знаємо що атоми з якими ми маємо справу в жодному сенсі не є найпростішими можливими складовими Всесвіту. Навпаки, деякі явища, особливо у галузі спектроскопії, приводять до висновку що атоми є дуже складними структурами. В сучасному стані науки нам потрібно повністю залишити думки про те що йдучи до малих масштабів ми дійдемо до справжніх основ Всесвіту. Я вважаю що цю думку можна залишити без жодного жалю. Всесвіт є нескінченним у всіх напрямках, не тільки над нами у великому, але так само й під нами у малому. Якщо ми почнемо з нашого людського масштабу існування та станемо досліджувати Всесвіт все далі й далі, нарешті ми дійдемо, як у великому так і у малому, до туманної відстані де наші почуття, а потім й наші поняття, нас підводять.

Еміль Віхерт, Die Theorie der Eliktrodynamik und die Röntgensche Entdeckung, Schriften der Physikalisch-Ökonomischen Gesellschaft zu Königsberg in Preussen (1896) 37: 1-48.

Цитата Віхерта на вході до сейсмологічної станції Wiechert'schen Erdbebenwarte у Ґеттінґені.


Примітки

  1. Математична генеалогія — 1997.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.