Бен Бернанке

Бен Шалом Бернанке (англ. Ben Shalom Bernanke; нар. 13 грудня 1953, Огаста, Джорджія) американський економіст, колишній голова Федеральної резервної системи США1 лютого 2006 по 3 лютого 2014), голова ради економічних експертів при Білому домі. Бернанке став наступником Алана Грінспена 1 лютого 2006 року. Він займає 4-е місце в щорічному рейтингу владних осіб у світі згідно з тижневиком Newsweek.[5]

Бен Шалом Бернанке
Ben Shalom Bernanke
Бен Шалом Бернанке
Голова Федеральної резервної системи
1 лютого 2006  3 лютого 2014
Президент Джордж Вокер Буш
Барак Обама
Попередник Алан Грінспен
Наступник Джанет Єллен
Голова Ради економічних консультантів
21 червня 2005  31 січня 2006
Попередник Гарві Роузен
Наступник Едвард Пол Лейзир
Народився 13 грудня 1953(1953-12-13) (68 років)
Огаста, Джорджія, США
Відомий як економіст, політик, професор, банкір, педагог
Місце роботи Принстонський університет, Нью-Йоркський університет і Стенфордський університет
Країна США
Національність євреї
Освіта Гарвардський університет (1975)[1][2][3], Массачусетський технологічний інститут і Dillon High Schoold (1971)[4]
Політична партія Республіканська партія США
У шлюбі з Анна Бернанке
Професія економіст
Релігія юдаїзм
Нагороди

Грант Ґуґґенгайма (1999)

Премія Адама Смітаd (2014)

член Економетричного товаристваd

Член Американської академії мистецтв і наук

BBVA Foundation Frontiers of Knowledge Awards

Медіафайли у Вікісховищі

Дитинство та юність

Бен Бернанке народився у місті Огаста (штат Джорджія) 13 грудня 1953 року, виріс у місті Діллон (штат Південна Кароліна). Його батько Філіп працював фармацевтом, а мати — вчителькою.

Погляди на економіку

Бернанке дотримується консервативних поглядів на економіку, хоча його колеги стверджують, що, приймаючи рішення, він зважає не на свої вподобання, а на факти. Якщо Грінспен при цьому керувався інтуїцією, то Бернанке спирається на математичний аналіз. Стверджують, що його кумир це Мілтон Фрідман, і він вірить у вільний ринок.

Бен Бернанке цікавиться Великою депресією. Як і Мілтон Фрідман, Бернанке вважає, що вона була особливо важкою і довгою через помилки Федеральної резервної системи. На його думку, системі треба було збільшувати грошовий запас[6].

Одна з найголовніших думок його докторської дисертації полягає в тому, що інвестори роблять забагато помилкових кроків через недостатню поінформованість. Бернанке вважає, що Федеральна резервна система повинна ставити перед собою чіткі, зрозумілі цілі і пояснювати їх інвесторам.

Бернанке вважає, що Федеральній резервній системі потрібно не намагатися боротися з «економічними бульбашками», а просто зосередитися на таких стандартних цілях, як повна зайнятість і зниження інфляції.

Федеральну резервну систему на чолі з Бернанке критикують за те, що якби вона активніше боролася проти «економічної бульки» цін на нерухомість, США вдалося б уникнути економічної кризи.

Бернанке і Україна

Дідусь Бена Бернанке, Йона Бернанке, народився у містечку Борислав.

Примітки

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Бен Бернанке


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.