Бертран Меєр

Бертран Мейєр (фр. Bertrand Meyer, 21 листопада 1950) — французький академік, автор і консультант в галузі комп'ютерних мов. Створив мову програмування Eiffel та ідею проектування за контрактом.

Бертран Меєр
фр. Bertrand Meyer
Народився 21 листопада 1950(1950-11-21)[1] (71 рік)
Париж, Франція
Країна  Франція
Діяльність інформатик, інженер, професор
Галузь інформатика
Alma mater Політехнічна школа, Стенфордський університет і Університет Нансі
Вчителі Claude Paird[2] і Jean-Pierre Financed[2]
Відомі учні Jean-Marc Nersond[2], Andreas Leitnerd[2], Michela Pedronid[2], Yi (Jason) Weid[2], Marco Piccionid[2], Marco Trudeld[2], Benjamin Morandid[2] і Nadia Polikarpovad[2]
Знання мов французька[3]
Заклад Каліфорнійський університет в Санта-Барбарі, Федеральна вища технічна школа Цюриха, Innopolis Universityd[4] і Schaffhausen Institute of Technologyd[5]
Членство Європейська академія[6], French Academy of Technologiesd і Association for Computing Machinery
Magnum opus Eiffel
Нагороди

Dahl-Nygaard Prized (2005)

ACM Software System Awardd (2006)

Дійсний член ACMd

Harlan D. Mills Awardd

Сайт bertrandmeyer.com

Освіта та академічна кар'єра

Бертран Мейєр отримав ступінь магістра в галузі інженерії в Політехнічній школі в Парижі, другу ступінь магістра у Стенфордському університеті, доктора філософії (PhD) в Університеті Нансі. Він мав технічну та управлінську кар'єру протягом дев'яти років в Électricité de France, і протягом трьох років був викладачем в Каліфорнійському університеті в Санта-Барбара.

З жовтня 2001 року він професор кафедри програмної інженерії вищої технічної школи Цюріха, Швейцарський Федеральний Технологічний інститут, де він проводить дослідження з побудови надійних компонентів (повторно використовуваних програмних елементів) з гарантованим рівнем якості. Він очолював кафедру інформатики вищої технічної школи Цюріха з 2004 по 2006 рік і впродовж 13 років (2003-2015) викладав курс «Вступ до програмування», через який пройшли всі студенти з комп'ютерних наук, на основі свого відомого підручника з програмування "Відчуй клас" (Touch of Class. Learning to Program Well with Objects and Contracts).

Бертран Мейєр працює доцентом у Політехнічному університеті Мілану, Університеті Іннополісу, в університеті Тулузи. З 1998 по 2003 рік він був професором університету Монаша в Мельбурні, Австралія. Він є членом Французької академії технологій. Він також активно працює як консультант (проектування об'єктно-орієнтованих систем, аналіз архітектури, оцінка технологій), тренером з об'єктних технологій та інших розділів програмування, виступає на конференціях. Він вже протягом багатьох років працює в галузі досліджень і освітньої політики, був засновником і президентом (2006-2011) європейської асоціації інформатики.

Комп'ютерні мови

Мейєр слідує ідеалам простих, елегантних і зручних комп'ютерних мов і є одним з найперших і найактивніших прихильників об'єктно-орієнтованого програмування (ООП). Його книга Конструювання об'єктно-орієнтованого програмного забезпечення (Object-Oriented Software Construction) є однією з поширених робіт, що розкриває стан справ в ООП[7][8]. Серед інших книг, які він написав, найбільш відомі : Eiffel: The Language (опис мови Eiffel), Object Success (об'єктна технологія для менеджерів), Reusable Software (обговорення проблем повторного використання коду), Introduction to the Theory of Programming Languages і легендарна Touch of Class. Він є автором численних статей та редактором Матеріалів конференцій.

Він є розробником мови Eiffel і продовжує брати участь в її еволюції, а також є творцем методу розробки Проектування за контрактом.

Його досвід в об'єктних технологіях завдяки мові Simula, а також рання робота над абстрактними типами даних і формальними специфікаціями (включаючи Z-нотацію), забезпечили підґрунтя для розвитку Eiffel. Eiffel мав великий вплив на розвиток інших мов, у тому числі на Java, C# і Python.

Нагороди

У 2005 році Мейєр здобув першу премію «senior award» Дала-Нюгарда Міжнародної асоціації об'єктних технологій (AITO). Ця нагорода, названа на честь двох творців об'єктної технології, присуджується щорічно старшим і молодшим науковим співробітників, які внесли значний технічний внесок в галузь об'єктної орієнтації.[9]

Мейєр отримав почесні докторські ступені в Університеті ІТМО Санкт-Петербург, Росія (2004) та Університеті Йорка, Велика Британія (2015).

У 2007 році Мейєр отримав нагороду Software System Award Асоціації обчислювальної техніки ACM за "вплив на якість програмного забезпечення" як визнання розробки Eiffel.[10] У 2008 році став членом ACM. Він також в 2009 році лауреатом  премії Харлан Міллза IEEE Computer Society.

Містифікація у Вікіпедії

28 грудня 2005 року анонімний користувач помилково оголосив смерть Мейєра на німецькій Вікіпедії з біографією Мейєра. Про обман було повідомлено через п'ять днів у Heinz Heise і стаття була негайно виправлена. Багато великих ЗМІ в Німеччині та Швейцарії підхопили цю історію. Мейєр продовжував публікувати позитивну оцінку Вікіпедії,[11] роблячи висновок, що "Система піддалася одному з його потенційних недоліків, і швидко загоїлася. Це не впливає на загальну картину. Так само, як і про мене, чутки про загибель Вікіпедії були сильно перебільшені."

Див. також

  • Принцип єдиного доступу

Примітки

Зовнішні посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.