Битва за Ромни

Бої́ за Ромни́ розпочалися після вторгнення Росії в Україну.

Бої за Ромни
Російське вторгнення в Україну (2022)
Дата:  ? дотепер
Місце: Ромни
Результат:
Сторони
 Росія  Україна
Військові формування
Збройні сили Російської Федерації Збройні сили України

Сили Територіальної Оборони

Передумови

Через Ромни пролягає автошлях Н 07 державного значення, що з'єднує Київ, Бровари, Ромни, Недригайлів, Суми та закінчується на контрольно-пропускному пункті «Юнаківка»[1].

Ввечері 24 лютого колона військової техніки РФ ішла на Недригайлів, зупинилася, повернулася на Терни. Із Тернів виїхало 5 машин у бік Конотопа.

Пізніше із Конотопа вирушила колона російської військової техніки в бік Ромнів. По дорозі вона розділилася на дві колони: одна пішла на Прилуцький напрямок (Діброва), інша − на Ромни[2]. На думку голова Роменської РДА Денис Ващенко «Думаємо, що хочуть взяти Ромни у кільце.»

Зранку 25 лютого окупанти не випускали автівки з Сум у напрямку Ромнів[1]. Після 7 ранку ворог перестав пропускати автівки з Сум у напрямку Ромнів. Бо в той бік пішла техніка окупантів. Близько 15 танків, гради, КАМАЗи та інша техніка з військовими пройшли через Недригайлів в бік Києва[3].

Перебіг


Джерела

  1. Христенко, Лілія (25 лютого 2022). Вороги не пропускають автівки з Сум у напрямку Ромнів. Суспільне | Новини (укр.). Процитовано 27 лютого 2022.
  2. Марковська, Юлія (27 лютого 2022). Військове вторгнення Росії в Україну: що відбувається на Сумщині. ОНЛАЙН. Суспільне | Новини (укр.). Процитовано 27 лютого 2022.
  3. Військове вторгнення Росії в Україну: що відбувається на Сумщині. Тиждень перший. Онлайн. Суспільне. Новини (укр.). 3 березня 2022. Процитовано 3 березня 2022.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.