Блок фундаментний

Блок фундаментний або ФБ — виріб з бетону в формі паралелепіпеду, відноситься до залізобетонних виробів, проте, армування блоків не проводиться, так як їх максимальна довжина виключає занадто великі згинальні зусилля при впливі розподіленого навантаження. В процесі формування в них встановлюються сталеві петлі для полегшення транспортування та монтажу. Спектр використання блоку дуже різний — від будівництва фундаменту до загороджувальних конструкцій від осипання ґрунту. Виробництво блоку регламентується ДСТУ Б В.2.6-108:2010, колишній ГОСТ 13579-78, або сучасний ГОСТ 13579-78 MOD «Блоки бетонні для стін підвалів».[1] Завдяки використанню блоків, можливий швидкий монтаж фундаментів на відміну від суцільного заливання монолітного фундаменту. Фундаментні блоки менш схильні до впливу зовнішніх факторів, в порівнянні з монолітним фундаментом.

ФБС (Фундаментний блок суцільний) Фундаментні блоки для стін підвалів

Розміри

Важливим параметром, за яким розрізняється номенклатура фундаментних блоків, є їх ширина. Чим вона більше, тим масивніше може бути стіна будівлі, що спирається на блок, але в той же час збільшується і вартість виробу. Зазвичай випускають елементи з поперечним розміром 30, 40, 50 і 60 сантиметрів.

Довжина найбільш типового блоку становить 2380 мм. Для зручності перев'язки застосовують вкорочені блоки в 1180 мм. Існують також добірні блоки в 880 мм, призначаються вони для заповнення поверхонь, розміри яких не є кратним максимальній довжині чи половині максимальній довжині, наприклад, при влаштуванні технологічних отворів, вікон в фундаментній стіні.

Для зручності в коригуванні кладки, номінальна довжина та висота блоку відрізняється від його фізичної величини на два сантиметри. Це дозволяє коригувати можливі технологічні відхилення габариту виробів при укладанні стін.

Маркування

Для означення виробу використовується літера «Ф» та «Б» від Фундаментний Блок. Далі обов'язково вказується модифікація.

  • ФБС — Фундаментний блок суцільний
  • ФБП — Фундаментний блок пустотний
  • ФБВ — Фундаментний блок суцільний з вирізкою (вирізка може застосовуватись для комунікацій)

Далі ідуть циферні позначення габаритів блоку в дециметрах:

  • Довжина
  • Ширина
  • Висота
  • В кінці групи цифр деякими виробниками зазначається марка бетону за класом — тяжкий, полегшений, легкий.

Наприклад, ФБС 24.6.6.т слід читати як Фундаментний блок суцільний (стіновий) довжиною в 24 дм (2380 мм), шириною в 6 дм (600 мм), висотою в 6 дм (580 мм), виконаний з тяжкого бетону. Розміри в висоті та довжині для зручності під час монтажних робіт на 2 см менші.

Монтаж

В залежності від вимог до фундаменту, може укладатись на стрічковий блок (ФЛ блок) який є «подушкою», може вкладатись на підготовлений ґрунт, може вкладатись на армопояс-фундаментну «подушку».

Примітки

  1. ДСТУ Б В.2.6-108:2010, ГОСТ 13579-78, MOD «Блоки бетонні для стін підвалів».
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.