Боговтілення

Боговтілення (грец. ενανθρώπηση, лат. incarno) — прийняття образу людини. Перше Пришестя Христа.

В Євангеліях говориться, що Ісус Христос підкорявся законам людської природи: проходив стадії дорослішання людини, вживав їжу, радів, страждав, терпів і помер на хресті.

З самого початку було дві течії християнства: одна з них вважала Ісуса Богом (католики), а інша що Ісус прото Мессія посланий Богом і підкоряється Богу (монархіоністи, пізніше Аріани Після Першого Нікейського собору були вигнані з римської імперії, проте їхня релігія отримала поширення серед германських племен. Після експансії католиків-франків Аріанство лишалося лише на Піренейському півострові та у Північній Африці, де злилося з ісламом через схожість поглядів на природу Ісуса.). Кожна з цих двох течій підтверджувала свою думку Біблією але обидві течії називали його Сином Божим.Однак що саме стояло за словом «син» і як «син» був пов'язаний з «батьком» і « Святим Духом», — було предметом розбіжностей. Цікаво, що в Біблії словосполучення Син Божий вживається не тільки до Ісуса, так іще називали Адама, Ефрема, Ізраїля а також ангелів.

Ряд богословів вважав, що Ісус Христос, Син Божий, народившись від Діви Марії, перейняв людську природу в усьому, крім гріха, а потім жив в людському тілі. Апологети Боговтілення захищали цю ідею в полеміці з гностичними сектами, які дотримувалися докетизму, вважаючи, що Ісус Христос був істотою виключно духовною, який тільки виглядав, як людина.

Першому Нікейськомусоборі ухвалили, що Син є одночасно і людиною, і тим же самим Богом, що і Отець: «Бог від Бога», на противагу вченню Арія за основу був прийнятий термін «єдиносущний» (ομοούσιος), тобто Син і Батько одна сутність — Божество. Дехто вважає, що трійця запозичена із язичництва (див.Триглав) по логіці якщо Зевс бог то його син теж бог рівний йому.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.