Бомбар

«Бомба́р»[1][2] (фр. Bombard) новела французького письменника Гі де Мопассана, видана в 1884 році. Сюжет твору розповідає про перелюб Сімона Бомбара, одруженого з англійкою, і про неочікуване викриття подружньої зради, яке сталося завдяки стриманості дружини.

«Бомбар»
Автор Гі де Мопассан
Назва мовою оригіналу фр. Bombard
Країна Франція
Мова французька
Жанр новела
Місце Париж
Укр. видавництво Дніпро
Видавництво газета «Gil Blas»
Видано 28 жовтня 1884
Перекладач(і) Іван Рильський
Тип носія на папері
Попередній твір Захисник
Наступний твір Коса

Історія

Вперше ця новела була опублікована у газеті «Gil Blas» 28 жовтня 1884 року. У 1886 році вона увійшла до збірки «Туан». Український переклад твору здійснив Іван Рильський. В його перекладі новела побачила світ у видавництві «Дніпро» двічі: у восьмитомному зібранні творів Гі де Мопассана (1969—1972)[1] і двотомному виданні вибраних творів письменника (1990)[2].

Сюжет

Сімон Бомбар — син небагатих батьків, але це не заважає йому байдикувати і бути телепнем. Його життєва стратегія вичерпується відвідинами родичів у курортному містечку, а мрії зводяться до пошуку тієї єдиної, «якої мені треба». Однак несподівано вдача посміхається цьому йолопові. Він знайомиться з англійкою, трохи старшою за нього і, вочевидь, досвідченою жінкою, яка ще й виявляється багатійкою. За три місяці подружжя оселяється у Парижі на ренту дружини. Стриманий характер жінки не задовольняє Бомбара, він починає зраджувати їй зі служницею. Щовечора, коли дружина вже лягла спати, Бомбар повертається з кав'ярні та нашвидку вгамовує сексуальну спрагу у темному передпокої, тицяючи служниці незмінний луїдор. Та одного разу після особливо палких любощів, він не знаходить дружини у спальні, проте задовольняється її поясненням «була на кухні, напилася води». Наступного ранку у присутності Бомбара англійка холоднокровно віддає служниці отримані від власного чоловіка гроші[2].

Джерела

  1. Гі де Мопассан Твори в восьми томах / ред. Д. В. Затонський — Київ: Дніпро, 1969—1972. — Т. 5.
  2. Гі де Мопассан Твори. — К.: Дніпро, 1990. — Т. 2. — С. 519—524.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.